Düzcede 3 firma var, biri eczane...

Düzcede 3 firma var, biri eczane...
2.04.2020 - 18:30
2715

 Ticaret Bakanlığı corona virüs salgını sonrası fahiş fiyat artışına giderek vatandaşları mağdur eden firmalar için harekete geçti. Bakanlık, Reklam Kurulunca ceza kesilen, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle talebi artan ürünlerde haksız fiyat uygulayan 198 firmanın isimlerini açıkladı. O firmalar arasında Düzce'den 3 işletmenin de adı yer aldı.

Ticaret Bakanlığının internet sitesinde yer alan duyuruda, son dönemde Kovid-19 salgını nedeniyle talebi artan ürünlerde haksız fiyat artışı yaptığı tespit edilen firmaların isimleri, satışın yapıldığı mecra, uygulanan ceza tutarı ve faaliyet gösterdikleri iller yer aldı. Duyuruda, Ticaret Bakanlığı bünyesinde yer alan Reklam Kurulunun mart ayında gerçekleştirdiği iki toplantıda, Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun ve ilgili mevzuata aykırı uygulamaları tespit edilen 198 firma hakkında 10 milyon 90 bin 60 lira idari para cezası uygulanmasına karar verildiği hatırlatıldı.

DÜZCE'DEN DE 3 FİRMA VAR

198 firma arasında Düzce'den de 3 firma bulunuyor. Toprak Medikal Sağlık Ürünleri Pazarlama firması ve Emirgan Eczanesi'ne Maske, Fatma Sönmez- Şişko Medikale de dezenfektanlar için haksız fiyat artışı tespit edildiği için 10 Bin 475'er TL para cezası kesildi.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Akçakoca TV (www.akcakocatv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar (1)

  • Ad Soyad Giriniz...
    Ad Soyad Giriniz...
    3.04.2021 18:41

    DÜZCE Halkı bu firmaları iyi benimsesin.Böyle zamanda bu tür işlere tenezzül edenlere gerektiği cevabı versin.

Resmi İlanlar

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız