VALİ DAĞLI ALINAN TEDBİRLERİ YERİNDE İNCELEDİ!

VALİ DAĞLI ALINAN TEDBİRLERİ YERİNDE İNCELEDİ!
2.04.2020 - 17:34
1309

 Düzce Valisi Zülkif Dağlı, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında Akçakoca başta olmak üzere ilçe  giriş ve çıkış noktalarında devam eden denetimleri inceledi.

Akçakoca Kaymakamı Yasin Öztürk,  ilçe Sağlık Müdürü Numan Çabuk ile Emniyet, jandarma ekiplerinin katılımıyla Akçakoca sapağında devam eden kontrolleri denetleyen Dağlı, ardından Akçakoca  Karasu sahil yolunun Edilli Teldüzü mevkinde görev başındaki jandarma personelini ziyaret etti. Dağlı, personelin de kendi sağlığına dikkat etmesini istedi.

Dağlı, vatandaşları sosyal mesafeyi gözeterek 14 gün süreyle evlerinde kalmaları konusunda uyardı.

Büyük şehirlerden ve çevre illerden gelenlere karşı tedbirlerin artırıldığını belirten Dağlı, alınan tüm tedbirlerin amacının virüsün yayılmasının önlemek olduğunu söyledi.

Dağlı ayrıca vatandaşlara alınan tedbirler konusunda hem kendi hem de sevdiklerinin sağlıkları için duyarlı olmaları gerektiğini ifade etti.

Ekipler, denetimler kapsamında kent girişinde sürücü ve yolcuların ateşini ölçerek toplu taşıma araçlarının izin belgeleri ve yolcular arasındaki sosyal mesafe ile kimlikleri denetledi.

Vali Dağlı'ya 8 kontrol noktasında yaptığı  inceleme sırasında İl Jandarma Alay Komutanı Kıdemli Albay Mustafa Çetinkaya, İl Emniyet Müdürü Mehmet Ali Akkaplan da eşlik etti.