Cezaevleri boşalıyor... İnfaz Teklifi Mecliste...

İnfaz teklifi Mecliste: 90 bin kişi etkilenecek

Cezaevleri boşalıyor... İnfaz Teklifi Mecliste...
31.03.2020 - 16:24
1642

 AK Parti Grup Başkanvekili Cahit Özkan 70 maddelik infaz kanun teklifiyle igili basın açıklaması yaptı: Cinsel suçlar, uyuşturucu suçları, kadına şiddet ve adam öldürme suçları kapsam dışı tutldu. Teklif cezaevlerindeki 90 bin kişiyi etkileyecek.

 AK Parti Grup Başkanvekili Cahit Özkan infaz kanun teklifi ile ilgili Meclis’te basın toplantısı düzenledi. Özkan’ın verdiği bilgiye göre infaz kanunu başta olmak üzere 11 kanunda değişiklik içeren 70 maddelik bir teklif hazırlandı.

Teklifteki düzenlemelerde cinsel suçlar, uyuşturucu suçları, kasten adam öldürme suçları, kadına şiddet suçları kapsam dışında olacak. Terör suçları da ayrım gözetmeksizin bu kapsamın dışında yer alacak.

Teklif ceza infaz kurumlarında geçirilecek süreleri yeniden belirliyor. Cinsel suçlar, uyuşturucu, kasten adam öldürme, kadına şiddet ve terör suçları yine bu kapsamın dışında olmak üzere infaz süreleri yarı yarıya indiriliyor.

Açık cezaevleri için salgın nedeniyle geçici düzenleme yapılıyor. Buna göre açık cezaevlerinde bulunanlar 2 ay boyunca cezalarını konutta çekebilecek, Adalet Bakanı bu süreyi iki kez uzatma hakkına sahip olacak.

Özkan infaz indirimi teklifinden yaklaşık 45 bin kişinin etkilendiğini, açık cezaevleriyle ilgili geçici düzenleme ile bu sayının 90 bine ulaşacağını söyledi.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Akçakoca TV (www.akcakocatv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız