Bir yerden başka bir yere giderken 50 defa düşünün

Bir yerden başka bir yere giderken 50 defa düşünün
28.03.2020 - 13:34
2709

 İçişleri Bakanlığı'nca alınan ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıkladığı şehirler arası seyahat kısıtlamasıyla ilgili Akçakoca Kaymakamlığı genelge yayınladı.

İŞTE O AÇIKLAMA

İçişleri Bakanlığı İller İdaresi Genel Müdürlüğünün Koronavirüs Tedbirleri/Otobüs Seferleri konulu Genelgeleri ile İller arası otobüs seferleri 28.03.2020 tarihi 17:00'den itibaren ancak valiliklerin izni ile yapılabilecektir.

Tedavi ihtiyaçları nedeniyle doktor kararıyla sevk edilen, birinci derece yakınları vefat eden veya ağır hastalığı olanlar ile özellikle son on beş gün içerisinde gelmiş olduğu yerde kalacak yeri bulunmayan vatandaşların şehirlerarası yolculuk yapması  Valilik/Kaymakamlık  izni ile gerçekleştirilebilecektir.

 İller arasında seyahat etmesi zorunlu olan vatandaşlar, kaymakamların koordinesinde oluşturulacak Seyahat İzin Kurulu’na başvurarak seyahat belgesi düzenlenmesi talebinde bulunacaklardır. Talebi uygun görülenlere kurul tarafından seyahat güzergâhı ve süresini de içerecek şekilde "şehirlerarası otobüs seyahat izin belgesi" belgesi düzenlenecektir.

Şehirlerarası otobüs Seyahat Belgesi düzenlenenlerin seyahatleri ,Düzce İli Otogarından planlaması yapılacak olup  Akçakoca İlçesi Otogarı şehirler arası yolcu taşımacılığına kapatılmıştır.

İl içi yolcu taşımacılığı yapan araçlar kapsam dışında olup sefer sayıları ve planlamasını firma sahipleri koronavirüs tedbirleri doğrultusunda yapacaklardır.

AKÇAKOCA KAYMAKAMLIĞI

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Akçakoca TV (www.akcakocatv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız