Elektrik Ve Doğalgaz Faturaları Korona virüs Sebebiyle 1 Yıl Ertelenebilecek.

Elektrik Ve Doğalgaz Faturaları Korona virüs Sebebiyle 1 Yıl Ertelenebilecek.
27.03.2020 - 13:47
896

 Resmi Gazete'nin mükerrer sayısında yayımlanan kanunla elektrik ve doğalgaz faturaları için alınan son dakika kararı duyuruldu. Korona sebebiyle kirasını ödeyemeyenler için de iyi haber var.

Korona virüsle mücadele kapsamındaki düzenlemelerin de eklendiği ekonomiye ilişkin düzenlemeler içeren Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapan Kanun, Resmi Gazete'nin mükerrer sayısında yayımlanarak yürürlüğe girdi.

Düzenlemeyle elektrik ve doğalgaz faturalarının korona virüs salgını sebebiyle ertelenmesinin önü açıldı. Resmi Gazete mükerrer sayısında şöyle denildi: Kanunla, afet bölgelerinde elektrik, doğalgaz tüketim bedelleri 1 yıla kadar ertelenebilecek.

Kirasını ödeyemeyen işyerleri Kanunda dikkat çeken bir diğer düzenlemede iş yeri kiralarına ilişkin. Resmi gazetede yayınlanan karara göre, 1 Mart 2020'den 30 Haziran 2020'ye kadar işleyecek iş yeri kira bedelinin ödenememesi, kira sözleşmesinin feshi ve tahliye sebebi oluşturmayacak, söz konusu bu hüküm 1 Mart 2020'den itibaren uygulanacak.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Akçakoca TV (www.akcakocatv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız