Üstad Bedrettin Maraditi kaybettik!

Düzce’nin ilk basın şeref kartı sahibi olan Düzce Basını’nın duayeni Bedrettin Maradit, uzun süren tedavisinin ardından yaşama gözlerini yumdu...

Üstad Bedrettin Maraditi kaybettik!
9.04.2013 - 16:04
3577

 Bolu ve Düzce basınının duayeni Düzce Postası, Bolu Ekspres, Sesimiz ve Bolu Gündem gazetelerinin kurucusu Düzce Postası Gazetesi’nin başyazarı Bedrettin Maradit’i kaybettik.

 

Düzce ve Bolu basınının duayeni Düzce’nin ilk günlük gazetesini kuran ve basın şeref kartı sahibi olan  Bedrettin Maradit vefat etti.

 

Bedrettin Maradit'in başlattığı girişimler, Düzce'de basın dışında matbaacılık alanında da mesleki bir eğitim hamlesi oldu. Düzce'nin en eski ve en büyük matbaalarının, en eski gazetelerinin sahipleri ile basın - yayın dünyasının yüzlerce çalışanı, Düzce Postası okulunda çıraklıktan ve kalfalıktan ustalığa kadar yetişip meslek sahibi oldular.

 

Cenazesi bugün kalıcı konutlar 3. bölge 24. adadaki evinden alınarak öğle namazına mütakip Merkez Büyük Cami’de kılınacak. Cenaze namazından sonra şehir mezarlığına defnedilecek. 

 

Bedrettin Maradit kimdir?

Merhum Şükrü ve Nazlı Maradit’in oğlu, merhum Selahattin ve Nurettin Maradit ile merhume Zülfiye Çetin ve Ulviye Kutlu’nun kardeşleri, Armağan Bilir, Ayla Şahin ile Aydın Ferih ve Fatih Melih Maradit’in babaları Düzce Postası, Bolu Ekspres, Sesimiz ve Bolu Gündem gazetelerinin kurucusu Bedrettin Maradit uzun süredir tedavi gördüğü hastalıktan kurtulamayarak vefat etti.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Akçakoca TV (www.akcakocatv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız