Kurugöl Kanyonu için harekete geçilmeli

Kurugöl Kanyonu için Kaymakamlığa çağrıda bulunuldu

Kurugöl Kanyonu için harekete geçilmeli
17.03.2020 - 11:47
1379

 Geçtiğimiz yıl Akçakoca'da yaşanan sel felâketi sonrası bölgenin etkili turizm merkezi haline gelen Kurugöl Kanyonu eski günlerini mumla arıyor.

Selden sonra yaşanan heyelanlar ve suyun debisinin artarak felâkete dönüşmesiyle bölgedeki doğa yaşam alanı ve yürüyüş parkuru tamamen bozulurken ahşap köprülerin ise tamamı yıkıldı.

Bölgeye otobüslerle ziyarete gelen turist kafileleri kanyon yolunun kötü durumda ve kullanıma elverişsiz olmasından dolayı geri dönmek zorunda kalıyor.

Son yıllarda ulusal ve uluslararası gezi, seyahat ve yürüyüş rotalaları arasına eklenen Kurugöl Kanyonu bu yönüyle bölgede cazibe merkezi haline gelmişti.

Kurugöl Köyü sakinleri ise; "Kanyon yolu selden sonra kullanılamaz hale geldi. Gelen ziyaretçileri geri göndermek zorunda kalıyoruz."  diyerek, yaklaşık on yıldır Akçakoca ve Düzce turizmine katkısı olan yürüyüş parkuruna Akçakoca Kaymakamlığı'nın çözüm getirmesi talebinde bulundu.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Akçakoca TV (www.akcakocatv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız