Kurugöl Turizme Kazandırılacak mı?

Kurugöl Turizme Kazandırılacak mı?
10.03.2020 - 15:17
2951

 Akçakoca’ya bağlı Kurgöl köyü sınırları içinde bulunan Kurgölü turizme kazandırma çalışmaları devam ediyor.

Kurgöl köyü muhtarı Abdullah Biriktir ile  köyün zirvesinde bulunan göl çevresinde inceleme yapan Akçakoca Orman İşletme Müdürü Zafer Ekinci,  göl ve çevresinin köy tüzel kişiliğine devredilmesi halinde bakanlığının yatırım yapa bileceği müjdesi verdi.

Köy muhtarı ve beraberindeki teknik heyetle göl çevresinde incelem yaptığını söyleyen Ekinci, orman işletmesi olarak bu doğal güzelliğin yok olmasına gönlümüz razı gelmez, köy muhtarlığı ve göl çevresinde yerleri olan vatandaşlar eğer bir araya gelip çözüm odaklı bir alternatif yaratırlarsa biz de elimizden geleni yapar, yaz kış vatandaşların gelip gezecekleri bir merkez yaratırız dedi..

Köy muhtarı Abdullah Biriktir ise; “  gölün turizme kazandırılması için yetkililerin harekete geçmesini istiyoruz.  Bu göl ilçemiz sınırları içindeki tek göldür. Büyüklerimizin buraya sahip çıkmasını bekliyoruz “ dedi.

 

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Akçakoca TV (www.akcakocatv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar (1)

  • yapmayın!
    yapmayın!
    3.04.2021 18:41

    turizme kazandıracağız diye yok etmeyin. her güzelliğin turizm ile yok edilmesi şart mı? para için her şeyi yapmayın. şehir merkezinden sonra çevresindeki yeşili de yok etmeyin. aklınız varsa tabi?

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız