EDSler esnafın kabusu oldu

EDSler esnafın kabusu oldu
8.03.2020 - 19:17
1280

 Düzce’nin kalbi İstanbul Caddesi’nde bulunan esnaflar, tedarikçilerin EDS’lerin yazdığı cezalar nedeniyle mal getiremediğini ve mağdur olduklarını belirtti. İstanbul Caddesi üzerinde esnaflık yapan Suat Cap, EDS’lerin devreye girdiği günden itibaren 108 liradan 10adet ceza yediğini belirterek, sıkıntı yaşadıklarını dile getirdi.

Düzce’de EDS’lerin İstanbul Caddesi üzerinde 5 dakikadan fazla duran araçlara ceza kesmesi nedeniyle tedarikçiler Düzce’ye gelmek istemiyor.

İstanbul Caddesi üzerinde hizmet veren esnaf ise gün içerisinde mal tedarik edemediklerini ve bu nedenle EDS’lerin gün içerisinde kendilerine ek bir süre tanımasını talep etti.

İstanbul Caddesi Esnafı Aydın Türkan; “Biz tedarikte çok sıkıntı yaşıyoruz. Süreyi gün içinde inşallah 15 dakikaya çıkarırlarsa bizim için daha sağlıklı olur. Tedarikçiler çok ceza yiyiyorlar onun için toptancılar bize uğramıyor. 5 dakika çok kısa bir süre.” ifadelerinde bulundu.

Esnaf Suat Cap “Ceza yazıldığı için malzeme tedariğinde sıkıntı yaşıyoruz. Aradığımızda orada EDS’ler var ceza yiyiyoruz. Yediğimiz cezayı da biz ödüyoruz onun için getiremiyoruz diye söylüyorlar. Bizlerde tabii bu nedenle sıkıntı yaşıyoruz. 108 liradan bu nedenle 10 tane ceza yedim. Esnafa biraz daha kolaylık tanınması lazım. İnsanlar EDS sisteminin gözünde müşteri konumunda.