HASTA KÖPEĞİ KİMLER YOLA ATTI?

HASTA KÖPEĞİ KİMLER YOLA  ATTI?
24.02.2020 - 07:50
2293

 Akçakoca'dan Kurtsuyu Rehabilitasyon Merkezi'ne götürülerek kısırlaştırılan köpek tedavisi bittikten sonra küpelenerek Akçakoca Barınağına geri getirildi.

 (Barınağa getirildiğinde çekilen fotoğraf)

Kanser teşhisi konulan ve Akçakoca'da birkaç kez kemoterapi tedavisi gören hasta köpeği  Kurtsuyu -Akçakoca otoyolunda gören adının açıklanmasını istemeyen hayvansever bir aile fotoğrafını çekerek Dohaycan Derneği'nin WhatsApp ihbar hattına yollayınca köpek otoyoldan alınarak Akçakoca'ya geri getirildi.

Başkan Yanmaz’a Seslendiler

Son zamanlarda Akçakoca'da küpeli, küpesiz kısır köpeklerin bilinçsizce toplanması sürerken, hasta köpeğin otobana atılmasının kabul edilemez olduğunu ve bunu yapanların cezalandırılmasını isteyen Akçakoca Hayvan Dostları Temsilcisi "Belediye Başkanı Sayın Okan Yanmaz'dan gereğinin yapılmasını " talep etti.

Neden yola atıldı

"Başkanım, vicdanınıza sesleniyorum: Bütçenizin olmaması gerekçesiyle Kurtsuyu ile anlaşmanızı anlayabilirim ama tedavi edilmesi gereken hasta bir köpeğin, hangi amaçla otobana atıldığını  anlamakta zorlanıyorum. Bunun hesabını soracak mısınız? Ve bu toplayıp bilinmedik yerlere atmalar devam edecek mi?"

Alpay, ‘Susamam !’

"Hayvanseverler, dernek arkadaşlarım size hala inandıkları için umutla birşeyler yapmanızı beklerken, size yalvarırken, bu son durumdan sonra onların sabırla bekleyişi sırasında yok olan hayvanların vebalini taşıyamam. Susamam ! " diyen Alpay " Hayvanseverlerin coşkuyla desteklediği Sayın Yanmaz'ın ne yapacağını merak ediyorum. Önceki başkanlar gibi yasaklar koyarak, kulaklarını tıkayarak mı, yoksa vicdanın sesini dinleyerek mi devam edecek ? Hep birlikte göreceğiz " dedi.