Tarihi Mahalle Bu Yaz Daha Güzel Olacak...

Tarihi Mahalle Bu Yaz Daha Güzel Olacak...
13.02.2020 - 08:53
1876

 Akçakoca Tarihi Mahalle Derneğinin 2019 yılında yazmış olduğu projenin sokak güzelleştirmesi ile ilgili bölümünün imalatı tamamlandı.

Akçakoca'da bulunan ve turistlerin uğrak noktası olan Tarihi Mahalle Derneği'nin İçişleri Bakanlığı Sivil Toplum Genel Müdürlüğü'ne hazırlayıp sunduğu "Üretiyorum, Tanıtıyorum, Koruyorum, Kazanıyorum; o halde çalışıyorum" isimli projede sona gelindi.

Derken Başkanı Gülten Tekin Özdeş yaptığı açıklamada, “  2019 yılında yazmış olduğumuz projemizin sokak güzelleştirmesi ile ilgili bölümünün imalatı tamamlandı. Sokak kütüphanemiz, fotoğraf çekmek için kağnı arabamız, çeşitli boyutlarda ve şekillerde saksılarımız, Tarihi evlerimizin kapılarına asacağımız ferforje çiçek askılıklarımızla biraz daha renkleneceğiz.

Saksılarımıza bölgemizin çiçekleri ortancalar ve sardunyalar dikeceğiz. Güzel memleketimizi daha da güzelleştirmeye aynı hızla devam edeceğiz. Projemize destek veren İçişleri Bakanlığına çok teşekkürler...” ifadelerinde bulundu.

Proje kapsamında Tarihi Mahalle Derneği'ne 40 bin 110 TL fon desteği verilmişti.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Akçakoca TV (www.akcakocatv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız