Ağız Ve Diş Sağlığı Merkezi Başarılarına Bir Yenisini Daha Ekledi

Ağız Ve Diş Sağlığı Merkezi Başarılarına Bir Yenisini Daha Ekledi
11.02.2020 - 08:02
1123

 Düzce Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi başarılarına bir yenisini daha ekledi. Merkez, Avrupa ve Türkiye de en üst seviye olan “Seviye 7” belgesini alan ilk Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi oldu.

Düzce Valisi Dr. Zülkif Dağlı himayelerinde ve İl Sağlık Müdürlüğü koordinasyonunda sağlık alanında yürütülen çalışmalar sonucunda, Düzce Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi 2019 yolu Ağustos ayında yapılan değerlendirmede HIMSS State 6 seviyesine yükselerek belge almaya hak kazanmıştı. Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi, elde ettiği başarıya bir yenisini daha ekleyerek HIMSS O- EMRAM kriterlerine göre Avrupa’da ve Türkiye de en üst seviye olan 7. seviye belgesini almaya hak kazanan ilk Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi oldu.

Tıbbi Hizmetlerde Kâğıt Kullanımı Son Bulacak

O – EMRAM Seviye 7; hasta ve çalışan güvenliğinin en üst seviyeye çıkartılması, hizmet kalitesinin yükseltilerek verimliliğin ve hızın arttırılması gibi birçok parametrenin üst seviyelere çekildiği, bilgi teknolojilerinin sistemli bir şekilde kullanılması ile tıbbi süreçlerde kâğıt kullanımının kaldırılması anlamı taşıyan bir süreçtir. Bu bağlamda, Düzce Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi şehrin sağlık geleceğine ilişkin çalışmalarıyla göz doldurmaya devam ediyor.

Düzce Valisi Dr. Zülkif Dağlı’nın koordinesinde yürütülen projenin uygulanmasında, İl Sağlık Müdürlüğü ve Düzce Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi yetkilileri ile tüm hastane personelinin özverili ve gayretli çalışmaları devam ediyor.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Akçakoca TV (www.akcakocatv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız