Depremin olacağı 3 ay önceden belliymiş!

Depremin olacağı 3 ay önceden belliymiş!
28.01.2020 - 08:45
1061

  Elazığ'da cuma akşamı saat 20:55'te meydana gelen, AFAD'ın 6.8, Kandilli'nin ise 6.6 büyüklüğünde ölçtüğü depremde, arama-kurtarma ekipleri yaklaşık 67 saatin sonunda çalışmalarına son verdi. Depremde toplam 72 bina tamamen yıkıldı, 41 kişi yaşamını yitirdi, 45 kişi sağ olarak kurtarıldı, 1607 kişi yaralanarak hastanelere kaldırıldı. 

Bilim adamları, Elazığ'da meydana gelen depremin uyarısını 3 ay öncesinden yapmış.

Ancak Elazığ'da meydana gelen depremle ilgili çok önemli bir ayrıntı da ortaya çıktı. Meğer uzmanlar, felaketin haberini 3 ay öncesinden vermiş. Posta Gazetesi Ankara Temsilcisi Hakan Çelik, Elazığ'da meydana gelen 6.8 büyüklüğündeki deprem sonrası Twitter'dan yaptığı paylaşım kısa sürede sosyal medyada gündem oldu. Takvimler 6 Ekim 2019'u gösterdiğinde CNN Türk'te Posta Gazetesi Ankara Temsilcisi Hakan Çelik'in sorularını yanıtlayan Bilim Akademisi üyesi Prof.Dr.Naci Görür'ün açıklamaları tüyler ürpertti.

3 AY ÖNCESİNDEN TAM NOKTA VERMİŞ!  

İşte o açıklamalar: "Doğu Anadolu Fayı. Burada bir uyarı yapmak istiyorum. Bakın, bu fay uzun zamandır suskun. Kuzey Amnadolu Fayı enerjisini büyük ölçüde boşalttı. İstanbul'un kapılarında duruyor, ama Doğu Anadolu Fayı uzun zamandır suskun. Yani Bingöl depremleri oldu ama aşağı yukarı Maraş civarında 1500 yıllarından beri deprem olmadı. Halbuki buradalarda büyük depremler olmuş. Kesinlikle risk söz konusu, Elazığ-Bingöl arası. Malatya Fayı gerçekten son olarak İTÜ'de arkadaşlarımızın yaptığı araştırmada Malatya Fayı üzerinde uyarı verdi arkadaşlar. Bunu da yayınladılar. Burada enerji birikimi fazla, dikkatli olunmalı gibi. Mesela, Kahramanmaraş ve çevresinde, Elazığ-Bingöl arası, özellikle Sivrice Gölü'nün bulunduğu taraflar. Buralarda ciddi şekilde çalışmalar yapıp kentsel dönüşüm diye benim anlattığım 6 parametre üzerinde çalışmaları gerekiyor."

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Akçakoca TV (www.akcakocatv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız