Çileyi Vatandaş Çekiyor... Uğurlu- Bezirgan Köprüsü 7 Aydır Bekliyor

Çileyi Vatandaş Çekiyor... Uğurlu- Bezirgan Köprüsü 7 Aydır Bekliyor
26.01.2020 - 16:58
2537

AK Parti Akçakoca İlçe Başkanı Esvet Sarıoğlu, Bezirgan köprüsünün Sakarya tarafından yapılacağını açıkladı. Köprünün Akçakoca sınırları içinde olmadığını söyleyen Sarıoğlu, AK Parti’nin Kocaali ve Karasu ilçe teşkilatlarının olayı çok yakından takip ettiğini söyledi.

Adını Akçakoca'ya bağlı Uğurlu ile Kocaali ilçesine bağlı Bezirgan köyünden alan köprünün yapım  tartışmaları devam ediyor.

" Köprü çıkmaz ayın son çarşambasına kaldı"  haberine açıklık getiren AK Parti Akçakoca İlçe Başkanı Esvet Sarıoğlu,;” Sakarya bölge sınırında kaldığı için ;Düzce bölgesinden yapılamıyor ama bölge vatandaşlarımıza şunu söyleyebilirim: Kocaali ilçe başkanımızdan bugün aldığım bilgi şu şekilde; bu köprü(Bezirgan)Ak parti Kocaali ve Karasu ilçe teşkilatları ve Belediye başkanlarımızın takibinde,  DSİ bölge müdürlüğü ile görüşmeler yapıldı en kısa sürede yapılacaktır. Saygılarımla “ifadelerine yer verdi.

Bölge insanı olan işadamı İbrahim Erdoğan ise, kendi sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda,

 “ Burası, Uğurlu Esmahanım ve çevresinde sel felaketinde sele kapılan Uğurlu Bezirğan köprusu. Siyasilerin ve Düzce Sakarya valiliklerinin kaderine terk ettiği köprü. Oysa iki ili birbirine bağlayan hem ticari hem de turizmi bu bölgede hareketlendiren bir köprü.  Akçakoca’nın en büyük ve en gelişmiş yerleşik köyünü atıl duruma düşüren, başta kaymakamımız,  vekiller,  İl ve ilce başkanımızdan bu konuya ciddi olarak eğilmelerini ve bir an önce bölgemiz için önemli olan bu köprüyü hayata geçirmelerini arz ediyoruz.” Değerlendirmesinde bulundu.

Bildiği gibi, Bezirgan köprüsü, bölgemizde yaşanan  17 -18 temmuz sel felaketi esnasında yıkılmış, bir bölümü Akçakoca bir bölümü de Kocaali sınırları içinde olduğu için 7 aydır ortada bırakılmıştı.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Akçakoca TV (www.akcakocatv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız