Elazığ İçin Tek Yürek Olduk

Elazığ İçin Tek Yürek Olduk
26.01.2020 - 08:36
771

 Elazığ'da meydana gelen depremin ardından tüm Türkiye'de olduğu gibi Düzce'de de yardım kampanyası başladı. Düzce'den toplanacak yardımlar Düzce Belediyesi önünde toplanarak Elazığ ve Malatya'ya hareket edecek.

 

Elazığ’da meydana gelen 6.8 şiddetindeki depremin ardından 1999 yılında iki deprem yaşayan Düzce’den deprem bölgesi için yardım toplanıyor. Düzce Belediyesi ve Düzce Kamyon ve Tır Taşıyıcıları Kooperatifi tarafından belediye önünde ve Anıt Park Meydanı’nda yardımda bulunmak isteyenler için yardım stantları oluşturuldu.

Deprem yaşayan bir il olan Düzce’den dün akşam Elazığ’da yaşanan deprem için bölgeye yardım eli uzanıyor. Düzce Belediyesi ve Düzce Kamyon ve Tır Taşıyıcıları Kooperatifi tarafından belediye ve Anıt Park meydanından deprem bölgesi için yardım toplanıyor.

Duyarlı vatandaşlar bölgeye gidecek tırların olduğunu öğrenince toplama alanlarına akın etti. Evlerinde bulunan battaniye, kıyafet, bebek eşyaları gibi yardımları toplayan vatandaşlar, ellerindeki poşetlerle Anıt Park’a geldi.

Yardım yapanlar arasında yer alan Düzce Şairler ve Sanatkarlar Derneği Başkanı Abdullah Çelebi de yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:;

“Tüm Elazığ halkına geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Ölenlere rahmet, yaralılara şifalar diliyorum. 1999’da asrın felaketi olarak adlandırılan ve iki büyük depremi yaşayan Düzce insanı olarak Elazığlıları çok iyi anlıyoruz. Onlara hangi yardımları yapılması gerektiği konusunu çok iyi biliyoruz. Düzceli insanımız duyarlılığıyla yardıma başladı.  Biz Düzce Şairler vee Sanatkarlar Derneği olarak  tüm üyelerimizi yardıma çağırdık. Ayrıca hazırladığımız kolimizin içine Düzce’de Şiir başlıklı kitabımızdan örnekler koyuyoruz. Zira biz biliyoruz ki depremde sadece evler, binalar yıkılmıyor, gönüller, kalpler, gönüller  yıkılıyor. İnsanların değişik şeylere ihtiyacı oluyor. Rehabilite anlamında da onlara yardımcı olmamız gerektiğini biliyoruz. Ben yardım eden ve edecek olan Düzcelilere şahsım ve derneğim adına çok teşekkür ediyorum.”

Yardım paketlerini toplayanlara yardım etmek için Anıt Park’a gelen Yukarıyahyalar Mahalle Muhtarı Ayşe Yıldırımoğlu da açıklamasında şu sözleri kullandı:

“1999 yılında biz bunu iki kere yaşadık. Neye ihtiyaç var, neye gereksinim duyuluyor bunu çok iyi biliyoruz. Anıt Park ve Düzce Belediyesi önünde toplanmaya çalışıyoruz. Vatandaşlarımızın yaşamış olmamızdan dolayı duyarlı olacaklarını umuyorum. Ufuk, büyük fark etmez, ne kadar olduğu da önemli değil, yardımlarınızı bekliyoruz.”