Siyasette Gençler ve Kadınların Sayısı Artıyor

Siyasette Gençler ve Kadınların Sayısı Artıyor
26.01.2020 - 08:30
1141

 Düzce Belediyesi tarafından düzenlenen Vizyon Konferansında konuşan Bahçeşehir Üniversitesi Sosyoloji Bölüm Başkanı Prof. Dr. Nilüfer Narlı , Türkiye siyasetinin genel boyutlarına değindi. Narlı, konuşmasında, özellikle kadınların siyasete katılımları ile gençlik üzerindeki konulara değindi.

 Düzce Belediyesi Kültür Merkezinde düzenlenen konferansa, Vali Dr. Zülkif Dağlı, Milletvekili Fahri Çakır, Düzce Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İlhan Genç, ilçe Belediye Başkanları, protokol üyeleri, siyasi partilerin ve sivil toplum kuruluşları temsilcileri ile kalabalık davetli topluluğu katıldı. Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, ev sahibi sıfatıyla yaptığı açılış konuşmasında konferansa katılan Nilüfer Narlı'ya teşekkür etti. Özgeçmişinin okunmasından sonra konferansına başlayan Narlı, siyaset ve sosyoloji konularına değindi. Türkiye siyasetinin sosyolojik açıdan değerlendirmesini yapan Narlı, kadınların ve gençlerin siyasetteki yerinin giderek ağırlık kazandığını vurguladı.

Konferansın ardından Nilüfer Narlı gelen soruları cevaplandırdı. Programın son bölümünde de Belediye Başkanı Faruk Özlü, Narlı'ya çiçek takdim etti.