KOMŞUYU SEL VURDU..

KOMŞUYU SEL VURDU..
31.12.2019 - 14:20
2510

 Komşu ilçemiz Kocaali'nde dün gece saatlerinde başlayan ve etkili olan sağanak, hayatı olumsuz etkiledi. İlçede sabah saatlerinde başlayan yağmur akşam saatlerinde etkisini artırarak sürüyor. Sağanak sebebiyle bazı evler ile tarım ve hayvancılık alanlarını su bastı, dereler taştı.

YAĞIŞ GECE BAŞLADI

Kocaali’de dün gece başlayan ve etkili olan yağmur, sele neden oldu. Gece yarısı derelerin taşması sonucu ilçe merkezinde çok sayıda ev, işyeri ve tarım alanı sular altında kaldı. Bazı yollar sel nedeniyle trafiğe kapatılırken vatandaşlar ve sürücüler zor anlar yaşadı. Öte yandan Karasu İlçesinde de etkisini gösteren yağış nedeniyle Darıçayırı Mahallesinin merkezi su bendinin taşması sonucu sular altında kaldı. Darıçayırı’nda da 50 hanenin su baskını nedeniyle kullanılamaz hale geldiği öğrenilirken Karasu Belediyesi, Kocaali Belediyesi ve Sakarya Büyükşehir Belediyesi ekiplerince bölgede çalışma başlatıldı.

“15 HANEYİ SU BASTI”

Konuyla ilgili olarak konuşan Kocaali Belediye Başkanı Ahmet Acar, “Sahadan tespit ettiklerimize göre 15 hanede su baskını meydana geldi. Belediye ve SASKİ ekipleri, iş makineleriyle sahadalar. Sabah saat 8.00'e kadar sürmesi beklenen yağış için teyakkuz halindeyiz. Çok şükür şu ana kadar can kaybımız yok. Sel, su baskını yaşanmaması ve ulaşımın aksamaması için elimizden gelen gayreti gösteriyoruz” ifadelerini kullandı.