Meteoroloji Uyardı...Kar başlıyor!

Yağışların; Düzce ve çevresi, Zonguldak ile Bartın çevrelerinde kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (sel, su baskını, yıldırım, ulaşımda aksamalar, yağış anında kuvvetli rüzgar vb.) dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir....

Meteoroloji Uyardı...Kar başlıyor!
26.12.2019 - 09:15
2763

 Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yayınlanan son tahminlere göre kar yağışı ve sağanak var. 26 Aralık Perşembe hava sıcaklıkların düşmesi ve yurdun genelinde kara dair dair vatandaş uyarıldı. Peki bugün hava nasıl olacak? İşte 26 Aralık Perşembe hava durumu...

Bugün hava nasıl olacak? 

Hava durumu 26 Aralık raporu yayınlandı. Yapılan son tahminlere göre yurdun genelinde kar yağışlı hava gün içerisinde etkili olacak. Bununla birlikte hava sıcaklıklarında ise 2 ila 4 derece arasında düşüş bekleniyor. Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son açıklamada il il kar yağışı ile ilgili vatandaşlara tedbirli olma uyarısı yapıldı. Öte yandan Cumartesi günü de İstanbul’da kar yağışının kar yağışının etkili olması bekleniyor. 

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre:Batı ve Orta Karadeniz,  Marmara’nın doğusu, İç Ege, Akdeniz, İç Anadolu, Doğu Anadolu’nun güney ve batısı, Güneydoğu Anadolu ile Kırklareli, Tekirdağ’ın doğusu, Balıkesir, Gümüşhane, Bayburt, Erzurum, Kars ve Muş çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

SICAKLIKLAR DÜŞÜYOR!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre: Batı Karadeniz, Marmara’nın doğusu, Kuzey Ege'nin iç kesimleri, Doğu Akdeniz, İç Anadolu, Karadeniz, Doğu ve Güneydoğu Anadolu ile Isparta ve Antalya çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; genellikle yağmur ve sağanak, Karadeniz’in iç kesimleri, İç ve Doğu Anadolu ile Kütahya, Afyonkarahisar, Isparta ve Kahramanmaraş çevreleri ile Akdeniz’in iç kesimlerinin yükseklerinde karla karışık yağmur ve yer yer kar şeklinde olması bekleniyor. Yağışların Zonguldak, Bartın ve Düzce çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor. 

KAR UYARISI

Yağışların; Zonguldak, Bartın ve Düzce çevrelerinde kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (sel, su baskını, yıldırım, ulaşımda aksamalar, yağış anında kuvvetli rüzgar vb.) dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI

Yağışların; Doğu Anadolu’nun güneyi, Güneydoğu Anadolu’nun kuzey ve doğusu ile Zonguldak, Bartın ve Düzce çevrelerinde kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (sel, su baskını, yıldırım, ulaşımda aksamalar, yağış anında kuvvetli rüzgar vb.) dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

Bugün hava nasıl olacak? İşte 26 Aralık Perşembe hava durumu

KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI

Rüzgarın; Doğu Karadeniz’in iç kesimleri ile Doğu Anadolu’nun güneydoğusunda güney ve güneydoğu yönlerden kuvvetli ve kısa süreli fırtına (40-80 km/sa) şeklinde esmesi beklendiğinden ulaşımda aksamalar, soba ve doğal gaz kaynaklı zehirlenmeler, ağaç ve direk devrilmesi, çatı uçması gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

26 Aralık Perşembe hava durumu

Yağışların; genellikle yağmur ve sağanak, İç Anadolu, Batı ve Orta Karadeniz’in iç kesimleri ve Doğu Anadolu’nun güney ve batısı ile Bilecik, Kütahya, Afyonkarahisar, Erzurum, Kars ve Muş çevreleri ile Akdeniz’in iç kesimlerinin yükseklerinde karla karışık yağmur ve yer yer kar şeklinde olması bekleniyor. Yağışların Doğu Anadolu’nun güneyi, Güneydoğu Anadolu’nun kuzey ve doğusu ile Kahramanmaraş, Zonguldak, Bartın ve Düzce çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

Hava durumu ile ilgili Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından 26 Aralık raporu yayınlandı.

Peki bugün hava nasıl olacak? İşte 26 Aralık Perşembe hava durumu

BATI KARADENİZ

Akçakoca ve Düzce bölgesi başta olmak üzere  bölge genelinin aralıklı yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. yağışların kıyı kesimlerinde yağmur, zamanla iç kesimlerinde karla karışık yağmur ve yükseklerinde kar şeklinde olması bekleniyor. Yağışların; Düzce, Zonguldak ve Bartın çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor. İşte Bolu, Düzce, Kastamonu ve Zonguldak 26 Aralık 2019 Perşembe (yarın) hava durumu.

BOLU 2°C, 3°C
Çok bulutlu, aralıklı karla karışık yağmur ve kar yağışlı

DÜZCE 6°C, 7°C
Çok bulutlu, kuvvetli olmak üzere aralıklı yağmurlu

KASTAMONU 2°C, 6°C
Çok bulutlu, aralıklı karla karışık yağmur ve kar yağışlı

ZONGULDAK 7°C, 9°C
Çok bulutlu, kuvvetli olmak üzere aralıklı yağmurlu