Kış ortasında su krizi..

Kış ortasında  su krizi..
22.12.2019 - 12:15
981

 Düzce Belediyesi Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü Düzceli vatandaşları uyardı. Batı Karadeniz bölgesinde uzun süredir mevsim normallerine uymayan hava durumu ve sıcaklıklar nedeni ile içme suyu temin edilen Uğur Suyu deresinin su seviyesinde azalma tespit edildi.

  Düzce Belediyesi Su ve Kanalizasyon Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre ; Düzce’nin de içinde bulunduğu Batı Karadeniz Bölgesinde uzun süredir mevsim normallerine uymayan hava sıcaklıkları ve kuraklık yaşandığından içme suyu temin edilen Uğur Suyu Deresinin su seviyesinde azalma tespit edildi. Düzce’de su tüketiminin yoğun olduğu saatlerde ve uç bölgelerde zaman zaman basınç problemi yaşanıyor. Problemi çözmek için gerekli çalışmalar devam ediyor. Kurak geçen sonbahar ve içinde bulunduğumuz kış mevsiminde beklenen yağışların olmaması içe suyu temin edilen su yataklarında gözle görülür azalmaya neden oldu. Su seviyesinin mevsim normallerinin altında olması su depolarında temin edilen içme suyunu da etkiledi.

Düzce Belediyesi İletişim ofisi tarafından su tüketiminin yoğun olduğu saatleri dikkat çekilerek şu mesaj yayımlandı; “Düzce’de su tüketiminin yoğun olduğu saatlerde ve uç bölgelerde zaman zaman basınç problemi yaşanmaktadır. Düzce Belediyesi ekipleri problemi çözmek için gerekli çalışmalara devam etmektedir” denildi.