DOĞU TÜRKİSTAN İÇİN YÜRÜDÜLER

DOĞU TÜRKİSTAN İÇİN YÜRÜDÜLER
21.12.2019 - 08:27
816

 Düzce Alperen Ocakları Doğu Türkistan’da Çin Hükümeti’nin Türkmen vatandaşlara uyguladığı baskı zulüm ve işkenceye dikkat çekmek adına yürüyüş düzenledi.

 

Düzce Alperen Ocakları Çin Hükümeti tarafından planlı bir şekilde yürütülen soykırım ve zulme dikkat çekmek adına düzenledi. Yürüyüş Cuma namazının ardından Cedidiye camii önünden başladı. Toplanan kalabalık sloganlar eşliğinde  Cedidiye Camii önünden harekete geçerek İstanbul Caddesi üzerinden Anıtpark’a  yürüdü. Yürüyüşte Düzce İYİ Parti İl Başkanı Yunus Özay Er, Yeniden Refah partisi İl başkanı Nezir Merttürk, Büyük Birlik Partisi İl Başkanı Engin Bedir,  Cumayeri Yeniden Refah Partisi İlçe Başkanı Osman Durdu ve bazı siyasi isimlerde yer aldı. Sivil Toplum Örgütleri ve Düzceli vatandaşlarında yer aldığı yürüyüşte coşkulu kalabalık bir an olsun susmadı ve tepkilerini ortaya koydu. Anıtpark’a kadar süren yürüyüşün ardından basın açıklamasında bulunan Düzce Alperen Ocakları başkanı “Bugün burada Çin Hükümetinin Doğu Türkistan’daki Türkmen kardeşlerimize yıllardır uyguladığı zulme ve işkenceye karşı tepkimizi göstermek ve bu baskıya sessiz kalmamak için toplanmış bulunmaktayız. Yıllardır Türkmen kardeşlerimize uygulanan bu işkenceye sessiz kalmak bizlere yakışmaz. Elimizden geldiği kadar bu zulmün karşısında duracağız bugün bizi yalnız bırakmayan ve bu yürüyüşümüze katılan herkese teşekkür ediyoruz. Biz sesimizi bu şekilde duyurarak tepkimizi gösteriyoruz. Devletimizden de bu konuyla alakalı isteklerimiz var. Müslüman ve Türk bir ülke olarak aynı kanı taşıdığımız Türkmen kardeşlerimize yapılan bu zulme sessiz kalmamalıyız. Türkmen kardeşlerimiz yıllardır devam eden Çin zulmü altında hayatlarından endişe ederek en temel ihtiyaçlarından yoksun bir şekilde hayatta kalmaya çalışıyorlar. Bu zulme bir Müslüman Türk Devleti olarak sessiz kalamayız. Devletimizden isteğimiz bu konu ile alakalı ne yapılması gerekiyorsa bir an önce yapılması yönündedir” dedi.

Yapılan basın açıklamasının ardından toplanan kalabalık hiçbir olay çıkarmadan dağıldı ve program sona erdi.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Akçakoca TV (www.akcakocatv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız