52 yardımcı sağlık personeli geliyor...

52 yardımcı sağlık personeli geliyor...
5.12.2019 - 08:09
2071

   Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 17 bin 689 sözleşmeli sağlık personeli alımı için sürecin başlatıldığını bildirdi. Edinilen bilgilere göre, Düzce’ye 52 yardımcı sağlık personeli alımı için kadro verileceği öğrenildi.

Koca, yazılı açıklamasında, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın müjdesini verdiği 17 bin 689 sözleşmeli sağlık personeli alımı için pozisyon ihdasının Cumhurbaşkanlığı tarafından onaylandığını duyurdu.

Bakan Koca, "Bu pozisyonlar için alım sürecini hemen başlatıyoruz. Kılavuzun ÖSYM tarafından yayımlanmasını müteakip alımlarımızı aralık ve şubat aylarında iki dönem olarak yapacağız." ifadelerini kullandı.

Koca, şunları kaydetti:

"7 bin 525'i hemşire, 2 bin 182'si ebe ve 6 bin 951'i sağlık teknisyeni/teknikeri olmak üzere, psikolog, fizyoterapist, diyetisyen, sosyal çalışmacı, biyolog, odyolog, çocuk gelişimcisi, iş ve uğraşı terapisti, dil ve konuşma terapisti, perfüzyonist ve sağlık fizikçisi unvanlarında toplam 17 bin 689 sözleşmeli pozisyona KPSS puanıyla atama yapacağız. Duyurular, Bakanlığımız Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü (https://yhgm.saglik.gov.tr) ve ÖSYM'nin(http://www.osym.gov.tr) internet sitelerinden takip edilebilir. Atamaların sağlık camiamıza hayırlı uğurlu olmasını diliyorum."

Alınacak personeller doğrultusunda Düzce Sağlık İl Müdürlüğü bünyesine 52 sağlık personelinin atanacağı öğrenildi. Atanacak sağlık personeliyle birlikte Düzce’de özellikle Acil Sağlık alanında ve hastanelerin acil servislerinde meydana gelen boşluğu dolduracağı ön görülüyor.

Haber: HÜMEYRA DURNA-SELÇUK AKYOL

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Akçakoca TV (www.akcakocatv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar (1)

  • Burcu
    Burcu
    3.04.2021 18:41

    Hastanemize personel gerekli oldugu kadar teknolojik kullanim cihazlarida gerekli kucuk bi durumda eregli yada duzceye gidiyoruz akcakocadaki hastaneyi halkimizda gtmiyor gittigim hastanelerde goruyorum herkesi akcakoca kucuk yer bunlarin cozum bulmasi lazim gerekli mercilerden yardim istiyoruz

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız