HUZUREVİNİN GELECEĞİ NE OLACAK...

HUZUREVİNİN GELECEĞİ NE OLACAK...
28.11.2019 - 18:11
2538

 TÜRKİYE KIZILAY DERNEĞİ TARAFINDAN 1988 YILINDA HİZMETE AÇILAN AKÇAKOCA HUZUREVİ’NİN DEPREME DAYANIKLI OLMADIĞI GEREKÇESİYLE TAHLİYE EDİLMESİ KONUSUNDA KAMUOYUNU BİLGİLENDİRMEK AMACIYLA DEĞİRMENAĞZI RUBA TESİSLERİNDE BİR BASIN TOPLANTISI DÜZENLENDİ.

 Kızılay Genel Müdür Yardımcısı İbrahim Özer’in başkanlık yaptığı basın toplantısına Sosyal Hizmetler Müdürü İlkay Bucak, Basın Müşaviri Selahattin Bostan, Kızılay Akçakoca temsilcisi Özkan Öztürk ve Huzurevi Müdürü Mustafa Çakır ev sahipliği yaptı.

Genel Müdür Yardımcısı İbrahim Özer, Akçakoca Huzurevi’nin depreme dayanıklı olmaması nedeniyle konukların en kısa sürede İstanbul Kartal’da bulunan güvenli bir binaya taşınması gerektiğini ifade etti.  

HENÜZ KARAR YOK

Özer konuşmasına, depreme karşı önlem alınmasının insan hayatını riske atmamak adına öncelikli hedefleri olduğunu, Akçakoca’ya yeni bir Huzurevi yapılıp yapılmaması veya mevcut binanın depreme karşı güçlendirilmesi konusunda henüz kesin bir kararları olmadığını söyledi.

Genel Müdür Yardımcısı İbrahim Özer bir soru üzerine, ellerindeki bilimsel rapora göre olası bir depreme karşı mevcut binanın derhal tahliye edilmesinin Kızılay’ın Akçakoca’dan çıkacağı şeklinde anlaşılmasının doğru olmayacağına vurgu yaptı.

MEVCUT ARSA YA DA DAHA BÜYÜK BİR ARAZİ

Özer, başka bir yere Huzurevi inşası veya mevcut arsaya yeni bir bina yapılmasının masada olduğunu, her şeyin zaman içinde netleşeceğini bu süre zarfında Akçakoca kamuoyundan iyimser beklentiler içinde olmasını rica ettiklerini sözlerine ekleyerek toplantıyı sona erdirdi.

HABER ÖZHAN KIZILTAN