Akçakoca Huzurevi Yıkılıyor!

Akçakoca Huzurevi Yıkılıyor!
26.11.2019 - 12:35
4372

 Gariban birini dövmüşler de “ah arkam, ah arkam” demiş.

 “Adam senin gözüne vuruyor sen arkam diyorsun”. O da “Bir sahibim, bir dostum, bir arkam olsa idi bana vuramazdı” deyivermiş.

Akçakoca'nın da  dayak yiyen garibandan hiç bir farkı kalmadı. Akçakoca Yaşlılar Konukevi, yıl sonuna kadar boşaltıldıktan sonra kapatılacağı ileri sürüldü.

Kızılay kaynaklarından alınan bilgiye göre,  yaklaşık 30 yıldır yüzlerce yaşlıya ev sahipliği yapan, yaşlılara hizmet veren Akçakoca Yaşlılar Konukevinin kapatılacağı öğrenildi.

1984 yılında, Hayırsever Zehra Gürsoy tarafından Türk Kızılay’ına bağışlanan arsaya Yaşlılar Konukevi inşaatı yapılmasına karar verilmiş ve 1988 yılında inşaat tamamlanarak hizmet vermeye başlanmıştı.

YAŞLILAR BAŞKA İLLERE NAKLEDİLECEK

Huzurevinde yaşayan 60 civarında yaşlının başka illere nakil edileceği öğrenilirken, çalışan 40 civarında ki görevli personelin ise boşaltma işlemi tamamlandıktan sonra başka illere tayin edileceği  bilgisi verildi.

ONARIM PARASI ÇIKTIĞI HALDE NEDEN YIKIM KARARI ALINDI

Kızılay kaynaklarından alınan bilgiye göre, 1999 depremlerinde hasarlı oldu gerekçesiyle tadilat projesi yapılan ve yaklaşık maliyeti hesap edilerek ödeneği bile ayrılan Akçakoca Yaşlılar Konukevi onarımından neden vazgeçildiği ise en çok merak edilen konuların başında geliyor.

KIZILAY AKÇAKOCA’DAN NEDEN VAZGEÇTİ?

Akçakoca’nın çeşitli bölgelerinde Yaşlılar Huzur Köyü yapmak için 2 yıldır 30 dönümlük arazi arayan Kızılay Genel Müdürlüğünün, Akçakocalı kamu görevlileri, yerel siyasetçi ve STK temsilcilerinden yeterli sahiplenmeyi göremedikleri için milyon dolarlık yatırımı başkan bir bölgeye kaydırdığı ise gelen son dakika bilgileri arasında.

4 DÖNÜM ARSA KONUT MU OLACAK?

Konukevinde kalan yaşlıların başka illere naklinin yapılmasının ardından,  binanın yıkılacağı ve yaklaşık 4 dönümlük arsanın ne yapılacağı ise ayrı bir merak konusu olarak kulislerde konuşulmaya başlandı

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Akçakoca TV (www.akcakocatv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar (5)

 • Ezel Ataç
  Ezel Ataç
  3.04.2021 18:41

  Orası huzur evi yapılmak kaydı ile Zehra teyze tarafından bağışlandı. Bu işe ön ayak olan ve şahit olan tek kişi babam Yaşar Sadi Ataç tir. Huzur evi yapılmayacaksa Zehra teyzenin varislerine geri verilmelidir diye düşünüyorum

 • DAVUT ALİ TOPAL
  DAVUT ALİ TOPAL
  3.04.2021 18:41

  BENİM BİLDİĞİM MELENAĞZI KÖYÜNDE100 DÖNÜM DADALI DÖNGELLİ KOYLERİ ARASINDA 30 DÖNÜM HAZİNE ARAZİLERİ VAR NE YERİ ARIYORSUNUZ İKİ SATIR YAZİ TAMAM

 • h.cumur
  h.cumur
  3.04.2021 18:41

  bence de kapatılsın.....

 • AKÇAKOCALI
  AKÇAKOCALI
  3.04.2021 18:41

  Kızılay işi ranta dönüştürmek istiyor .Kimbilir bu yeri kimler alacak .Yazık günah bu kadar çalışan var .Birde doğru iş yapılsın ne olur.Her işimiz problem.Siyasiler bu işin neresinde .Bu kadar vurdumduymazlık olur mu

 • Ferit karayel
  Ferit karayel
  3.04.2021 18:41

  Rant rant rant

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız