HASTANE ALLAHA EMANET...

HASTANE ALLAHA EMANET...
11.11.2019 - 21:18
3992

 Diş çekemeyen Diş Hekimi'nden sonra şimdi de hastane koridorunda dolaşan köpek ortaya çıktı. Şimdi hijyendi, enfeksiyondu, güvenlikti onları bir kenara bırakalım...Bir süredir Akçakoca Devlet Hastanesi'nin iyi yönetilemediğini yazıyor, belgeleriyle ortaya koyuyoruz. Hastanedeki acınası durum ne İlçe Sağlık Müdürünün, ne Kaymakamın, ne de Valimizin gündemine alınıyor. Bizler Akçakoca'yı seven, kamuya karşı sorumluluk duygusu içinde olan insanlar olarak ne Başhekim Haldun Çolak'la, ne de İlçe Sağlık Müdürü Numan Çabuk'la husumet halindeyiz. Şahsi düşüncelerimizi işin dışında tutarak, Akçakoca'nın ve Akçakocalıların menfaatlerini öne çıkartmaya çabalıyoruz. 

Herkesin gözleri önünde bir köpek hastaların beklediği koridora girip orada dolaşabiliyorsa, sorun köpek meselesinin çok daha ötesindedir. Bu sevimli köpek kapıdan içeri rahatça girip, hastanemizin içinde dolaşarak, bizlere yönetim dersi vermiştir. Sorunların artık ne boyutlara ulaştığını gözler önüne sermiştir. Şimdi bu köpeğe mi kızalım, içeriye girdiğini umursamayan personele mi? Yoksa aylardır  iyi yönetilemediği ayyuka çıkan hastanemizin Başhekimi'ne mi? 

Daha önce defalarca yazdığımız gibi, Akçakoca Devlet Hastanesi iyi yönetilemiyor. Bunun sonucu da biz Akçakocalılara yansıyor. Yönetim hatalarından dolayı hastanemizin başı maşı belli değil, ilçeye tayin olan hekimler geldikleri gibi gitmenin yolunu arıyorlar. Sonuçta ne mi oluyor? Biz Akçakocalılar en temel anayasal hakkımız olan sağlık hizmetlerinden yeterince yararlanamıyoruz. 

Acili yeniliyorsunuz yenileyin, boya yapıyorsunuz yapın. Bunların hepsi parayla yapılabilir. Ama hekimlerin önemli bir bölümünü Akçakoca'da tutmayı başaramıyoruz, hastanenin hijyenini gerektiği kadar sağlayamıyoruz, acilde aldığımız tıbbi hizmetlerde aksamalar var. En ağır vakalar bile fakülteden yeni mezun, yirmili yaşlarını süren deneyimsiz hekimlerin elinde kalıyor. Onlara ağabeylik edecek hekimlere, uzmanlara ihtiyacımız var efendiler. Uyanının Ayşe Hanım, Fahri Bey, Ümit Bey uyanın.

Sayın Kaymakamımız lütfen odanızda geçirdiğiniz saatler kadar dışarıya da zaman ayırın. Yakın çevrenizi oluşturan bilindik isimlerin dışına çıkın, her zamanki güzergahınızdan ayrılıp biraz bizim aramıza karışın. Sorunlarımızı dinleyin, sesimizi duyun Sayın Kaymakam. İnanın sizinle şahsi hiç bir sıkıntımız yok. Sayın Valimiz, Zülkif Dağlı Bey; Lütfen Akçakoca Devlet Hastanesi hakkında yaptığımız haberlerin üzerine gidin, Akçakoca'ya gelen hekimlerin hastanemizde kalıcı olması için uğraş verin. Gerekirse buraya daha ileri yaşta ve küçük bir sahil kasabasında yaşamayı tercih eden hekimlerin atanması için hep birlikte çalışalım. Eğer Akçakocalılar olarak hekimlerimize iyi davranmıyorsak onu da bilelim, tartışalım, önlemler alalım. Sizler sorunları izlemek için, değil  ortadan kaldırmak için varsınız. 

Sayın Numan Çabuk, yöneticilik siyasetten çok farklı bir kulvardır. Siyasette başarısız oldunuz diye yöneticilikte de başarısız olma şartı yoktur. Ancak siz ısrarla İlçe Sağlık Müdürlüğü'nde de başarızlığı kafanıza koymuşsunuz. Denetlemeniz gereken hastanenin başhekimiyle beraber salıncakta sallanıyor ve bunu sosyal medya hesabınızdan paylaşıyorsunuz. Siz bu şekilde samimi pozlar verdiğiniz bir başhekimi nasıl yöneteceksiniz? Yönetim ilkelerini alt üst eden bu tür fotoğraflar yerine sizleri daha sorumlu olmaya davet ediyorum. Başhekim Haldun Bey'i çok seviyor olabilirsiniz ancaki bu sevginiz onun açıklarını kapatmak için değil, kendisini kamu menfaati doğrultusunda yönlendirmeye kullanın. Yapamıyorsanız, ikinide gidin artık!

HABER VE YORUM ÖZHAN KIZILTAN 

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Akçakoca TV (www.akcakocatv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar (7)

 • Furkan
  Furkan
  3.04.2021 18:41

  Bu köpeğikesin hamit ile esma göndermiş tir.

 • Sağlikçi
  Sağlikçi
  3.04.2021 18:41

  Eski bashekimimizi geri getirin ham-ittt en güzel itlerin dilinden o anliyordu

 • Derya Terzioğlu
  Derya Terzioğlu
  3.04.2021 18:41

  Kesinlikle hijyenden uzak. İlgisiz çalışanlar hastalara önem vermeyen hastaneçalışanları bende gerekli mercilere ilettim en koşa sürede değişeceğini umuyorum ...insan hayatı bu kadar ucuz olmamalı

 • Düzceli
  Düzceli
  3.04.2021 18:41

  Bu Siyasiler ve liyakatsız yöneticilerin olduğu bir yerde ne bekliyorsunuz

 • Yorumcu
  Yorumcu
  3.04.2021 18:41

  En iyisi basın olmak oturduğun yerden önüne gelene salla ne güzel iş adını andığınız herkes emin olun bu ülkeye sizden onlarca kat fazla hizmet ediyor

 • Akçakocalı
  Akçakocalı
  3.04.2021 18:41

  Termik santralleri haber yapın açlıktan intahar edenleri liyakatsiz işe girenleri yiyorsa

 • Allah razı olsun
  Allah razı olsun
  3.04.2021 18:41

  Biraz utanmaları varsa bırakır giderler. Başhekim olmuş güvenlikçilerin kuklası. Güvenliği olmayan yere dua edin köpek girmiş.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız