11 Kasım Pazartesi... 41 bin 775 fidan TOPRAKLA BULUŞACAK...

11 Kasım Pazartesi... 41 bin 775 fidan TOPRAKLA BULUŞACAK...
2.11.2019 - 19:02
1305

 Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından başlatılan ve vatandaşların yoğun ilgisi ile karşılanan “Geleceğe Nefes Ol” kampanyası kapsamında Düzce’de  hedeflenen 41 bin 775  fidanın tamamı sahiplenildi.

Ülkemizde ağaç sevgisini aşılamak, doğaya ve çevreye karşı duyarlılığı arttırmak ve son yıllarda çıkan orman yangınları sonrasında tahrip olan orman arazilerini tekrar ağaçlandırmak amacıyla Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından başlatılan “Geleceğe Nefes Ol” kampanyası büyük ses getirdi.

Kampanya başladıktan kısa bir süre sonra Türkiye’deki bir çok ilde sahiplenilmesi hedeflenen fidan sayısına ulaşıldı. Düzce’de  hedeflenen 41 bin 775 fidanın tamamı sahiplenilerek, kısa sürede %100’lük bir orana ulaşıldı.

Kampanya kapsamında Türkiye’nin 81 ilinde sahiplenilen 11 milyon fidanla birlikte Akçakoca başta olmak üzere il genelinde 41 bin 775 fidan 11 Kasım Pazartesi günü Saat 11.00’de toprakla buluşacak.

Kampanyada ayrıca fidan bağışında da bulunulabiliyor. Kişi yada kurumlar, istediği sayıda fidan bağışında bulunabiliyor. 10 lira karşılığında yapılan bağış sonrasında katılımcılara bir gün içinde e-sertifika, 5 gün içinde de basılı sertifika ulaştırılıyor.

 

https://gelecegenefes.com/

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Akçakoca TV (www.akcakocatv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız