Hastanede sistem çöktü, hastalar sıra alamadı

 Hastanede sistem çöktü, hastalar sıra alamadı
31.10.2019 - 12:43
2221

Akçakoca Devlet Hastanesi'nin otomasyon sisteminin 2 gündür  çöktüğü iddia edildi.

Dün sabahtan itibaren muayeneye gelen vatandaşlar, sıra almak için beklediği bildirilirken, arıza nedeniyle laboratuvarların çalışmadığı ve reçete yazılamadığı belirtildi. Randevu almadan gelen hastaların ise sistem olmadığı için sıra alamadığı ileri sürüldü.

Duruma tepki gösteren hastalar, "Sistem çöktü diyorlar. Saatlerdir sıra bekliyoruz. Ne zaman da geleceğini bilmiyoruz. Bir yetkili de çıkıp açıklama yapmıyor. Sistem çalışmadığı için reçete bile yazdıramıyoruz" diyerek tepkilerini ortaya koydu.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Akçakoca TV (www.akcakocatv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar (4)

 • üfürme
  üfürme
  3.04.2021 18:41

  ''şaka gibi'' muhteremi, sen hastane içinde yönetimin bu güne kadar hangi hizmetleri devreye alınmasında çaba harcadığını biliyor musun.Akçakoca halkı çevre illere gitmesin yorulmasın sıkıntı yaşamasın diye... cevap tabiki biliyorsun. ancak batıyor. tıpkı bu haberlerinin kaynağının neyle uğraştığına dalkavukluğu yapmayı iyi bildiğin gibi. ben hastane çalışanıyım. hastanede daha önce tüm konularla alakalı berbat durumlar çıktığında ses soluk çıkarmıyordunuz. şimdi ne oldu.hastane neye göre yanlış yönetiliyormuş. ben ve benim gibi düşünen bir çok kişi hastanenin adam gibi yönetildiğine şahit. zamanında hastanedekiler burayı kahvehane gibi kullandıklarında sen uzaydamı yaşıyordun. yada o zamanlar kafanı kumamı gömmüştün. haber çıkar saçma sapan hemen atlarsınız. hastane içini karıştımak haber yaptırmak için işbirliğiniz eksik olmaz bide engin bilginle hastane yönetmine laf atarsın.

 • hastanemiz
  hastanemiz
  3.04.2021 18:41

  Türkiyenin her tarafında internet tabanlı ama kesinti söz konusi değil. demişsin heryere sordun mu.. sadece hastanede değil diğer kamu kuruluşlarında hatta türktelekomun kendi müşteri hizmetlerinde bile internet kaynaklı kesinti olduğunu ben biliyorum... hastaneyi genişletsen niye genişlettin dersiniz hiçbirşey yapılmasa nerde bu yönetim dersiniz..seninde işin gücün iş yapana saldırmak mı...sende hastane içinde koltuk korkusu yaşayan bir personel olabilir misin acaba..geçen senelerde hastane içindekilerle birlikte çürümeye bırakılmıştı ve hastanenin tamamı boşken hiç haber olmuyordu, o zaman mutluydunuz sanırım..doktoru ve tüm engellileri aşağılayan haberler yapılırken neredeydin..akcakoca devlet hastanesi bu kadar haber kaynağı oluyorsa çalışıyor demektir.. türkiyenin her yerinde bu böyledir..:)

 • Şaka gibi
  Şaka gibi
  3.04.2021 18:41

  Çözümü bizmi bulacağız hastane yönetimi mi? Akçakoca Devlet Hastanesi hiç bu kadar haber konusu olmamıştı. Sayın yönetim kabul edin hastaneyi yanlış yönetiyorsunuz. Köstek olmaktan vaz geçin düşmüşsünüz koltuk derdine. Çözüm odaklı çalışın göz boyamaktan vaz geçin. Hastanenin yarısı boş siz tutmuşsunuz acili genişletiyorsunuz. Sebebi sadece önüne geçip fotoğraf çektirmek. Lütfen artık yıpratmayın bu kurumu işiniz gücünüz haber yapana saldırmak. Birazda hatayı kendinizde arayın. İnternet tabanlı olması hizmetin kesilme sebebi olamaz, Türkiyenin her tarafında internet tabanlı ama kesinti söz konusi değil.

 • nizamettin belikırık
  nizamettin belikırık
  3.04.2021 18:41

  İnternet tabanlı bir sistem kullanıldığı için internet olmadı zaman hastane bilgi yönetim sisteminde bir işlem yapılmamaktadır. Hastanenin yapısı gereği eski bir internet teknelojisi kullanıldığı için sorun çıkmasıda gayet normal saçma haberler yaparak insanları akçakocaya düşman edeceğinize çözüm önermeniz daha doğru olur.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız