AKÇAKOCA DEVLET HASTANESİNDE FELÇLİ DİŞ HEKİMİ SKANDALI

Bunlar sadece Akçakocada olur... İki kez felç, bir kez Koroner bypass ameliyatı olan diş hekiminden, diş hastaları şifa bekliyor...

 AKÇAKOCA DEVLET HASTANESİNDE FELÇLİ DİŞ HEKİMİ SKANDALI
22.10.2019 - 18:36
8060

 Üç tarafı denizlerle çevrili, topraklarında dört iklimin görüldüğü ve dünyada eşi benzeri olmayan olayların yaşandığı bir ülkedir bizim memleket... 

İki kez felç, bir kez Koroner Bypass ameliyatı olan Diş Hekimi Tamer Tuz’un Akçakoca Devlet hastanesinde görev yaptığı öğrenildi.

Bizim Akçakoca Haber'den Özhan Kızıltan'ın özel haberinde, ciddi sağlık problemleri nediyle Diş Hekimi Tamer Tuz,  fiilen diş çekemiyor, sadece recete yazabiliyor...

İŞTE O SKANDAL HABER

 Yaklaşık 15 gün önce Düzce Milletvekili Ayşe Keşir’in yeni atamalar yaptığı için müjde verdiği Akçakocalılar olarak bir kez daha aldatıldık. Göreve yeni başlayan Çocuk Hastalıkları Uzmanı ve Göz doktorunun Bolu’da yaşadıkları ve kadro almak için Akçakoca devlet hastanesini kullandıkları, ikisinin de ailelerinin bulunduğu Bolu’ya dönmek istedikleri, aksi halde istifa edecekleri bildirilmişti. Şimdi de aynı tarihte atanan Diş Hekimi Tamer Tuz’un iki kez felç, bir kez Koroner Bypass geçirmesi, kronik böbrek hastası olması aynı zamanda ses tellerindeki problem yüzünden hastalarla iletişim kuramaması nedeniyle fiilen diş hekimliği yapamadığı iddiaları 05326665443 numaralı Whatsapp ihbar hattımıza iletildi.

BAŞHEKİM OP. DR. HALDUN ÇOLAK RANDEVU İSTEĞİMİZİ KABUL ETMEDİ

Diş Hekimi Tamer Tuz hakkında hemşehrilerimizden gelen şikâyetler üzerine Başhekim Haldun Çolak’tan bilgi istemek amacıyla görüşme talep ettik, ancak Sayın Çolak’ın görüşme isteğimize olumlu yanıt vermemesi üzerine, Diş Hekimi Tamer Tuz ile görüştük. Sayın Tuz, hakkındaki iddiaların tamamını doğruladı ve sağlığı nedeniyle fiilen diş hekimliği yapamadığını, emekli olmak da istemediğini tarafımıza bildirdi.

MALULEN EMEKLİ OLMASI GEREKEN DOKTORU ÇALIŞTIRIYORLAR

Biz Akçakocalılar olarak sağlık sorunları nedeniyle fiilen hekimlik görevini yerine getiremeyen doktorların ilçemize gönderilerek aklımızla alay edilmesini istemiyoruz. Akçakoca Devlet Hastanesi’nin yetersizliğini örtmeye yönelik bu tür oyunlardan artık bıktık. Akçakocalılar olarak, yeterli sağlık hizmeti alamamaktayız. 

Sayın Siyasetçiler, Sayın Bürokratlar, Sayın Milletvekillerimiz, Sayın Valimiz, Sayın Kaymakamımız, Sayın İl ve İlçe Sağlık Müdürlerimiz; Akçakocalılar olarak hakkımızı istiyoruz. Akçakoca Devlet Hastanesi'nin birileri tarafından  kullanılmasına izin vermekten vazgeçin artık!

Bir gün o hastaneye sizin de ihtiyacınız olabilir...

HABER VE YORUM ÖZHAN KIZILTAN

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Akçakoca TV (www.akcakocatv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar (2)

 • Hatice Bayri
  Hatice Bayri
  3.04.2021 18:41

  Böyle bir haber nasıl yapılabiliyor anlamıyorum. N e hakla doktorla ilgili bunları yazabiliyorsun? İnsanların mesleklerini nasıl yapabilecekleriyle ilgili karar verici sen misin? Emekli olur ya da olmaz yasalar çerçevesinde buna o doktor karar verir...Senin gibi zihinler de bu ilçeden doktor kaçıryor olabilir

 • N.ç
  N.ç
  3.04.2021 18:41

  Sende bi engelli adayı olduğunu unutma . Umarım seni de vururlar incindiğin yerden . Kendin çoluk çocuğun Rabbim en doğrusunu bilir . O bi doktor kasap dan almadı diplomasını . İki Kelimeyi yan yana getiren gazeteci olmuş.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız