Esnaftan yol çalışması tepkisi

Esnaftan yol çalışması tepkisi
15.10.2019 - 21:51
883

 Olimpiyat kavşağında yapılan akıllı kavşak çalışması nedeniyle kavşak kenarında iş yapan esnaflar sıkıntı yaşamaya başladı. Yaşadıkları sıkıntıyı dile getiren esnaflar, sıkıntıya çözüm bulunmasını istedi.

 Olimpiyat Kavşağı’nda başlanan akıllı kavşak çalışmaları nedeniyle başta sürücüler büyük sıkıntı yaşamıştı. Yapılan kavşak çalışmaları nedeniyle yol kenarında bulunan sanayi esnafı da araçların alana girememesi nedeniyle mağdur durumda.

Kavşakta faaliyet gösteren esnaflardan Erdal Kaşık, yaptığı açıklamada karayollarından giriş çıkış için talepte bulunduklarını ancak olumlu bir yanıt alamadıklarını söyledi. Kaşık, Cuma günü için söz aldıklarını da belirterek şu ifadelere yer verdi:

 “Olimpiyat kavşağından yapılan çalışma için karayolları ile görüştük. Bize giriş ve çıkış vermeyeceklerini söylediler. Biz de esnaflar olarak imzalı kaşeli dilekçemizle birlikte belediyeye başvurduk. İlgili makamlara dilekçelerimizi verdik. Fakat bir netice alamadık. Bu sebeple esnaf arkadaşlarımızla birlikte yeniden toplandık. Belediyeden yetkililer de geldi. Bize yardımcı olacaklarını söylediler. Biz mağdur durumdayız. Yaklaşık 1 aydır iş yapamıyoruz. Biz ekmeğimizi bu işle sağlıyoruz. Karşı tarafta da bu çalışma yapılacak. Karşıdaki esnaflarımızda aynı sıkıntıyı yaşayacaklar. Biz buradan yol açılmasını ve çıkış yapabilmeyi istiyoruz. Pazartesi ve Perşembe günleri burada Pazar kuruluyor. İnsanlar buradan geçemiyor. Belediyeden söz aldık. Bu Cuma günü yetkililer yeniden gelecek. Biz sadece dükkanlarımızı işletebilmek için giriş ve çıkış istiyoruz.”

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Akçakoca TV (www.akcakocatv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız