Sahilde bulunan iskelette son dakika gelişmesi!

Sahilde bulunan iskelette son dakika gelişmesi!
27.09.2019 - 11:44
3306

3 hafta önce  sahilde yürüyüş yapanlar tarafından kıyıya vurmuş, insan iskeleti bulundu. Uzun süredir denizde olduğu ve bir erkeğe ait olduğu belirlenen iskelet ili ilgili inceleme başlatıldı.

Olay, sabah saatlerinde,   Karasu İlçesi Denizköy mevkisinde meydana geldi. Sahilde yürüyüş yapanlar, kıyıda, üzerinde siyah bir şort bulunan insan iskeleti görünce durumu jandarma ekiplerine bildirdi.

Olay yerine gelen jandarma ekiplerince yapılan incelemede, iskeletin bir erkeğe ait olduğu ve uzun süredir denizde olduğu belirlendi. Yapılan incelemenin ardından iskelet, Sakarya Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Otopsi Merkezi'ne kaldırıldı.

KAYIP ARAŞTIRMASI

Bulunan iskeletin kime ait olduğunu tespit için son bir yıl içerisinde bölgede denizde kaybolanlarla ilgili olarak yapılan araştırmada 2019 yılının Ocak ayında Kefken Pembe Kayalıklar'da arabasını park edip ortadan kaybolan M.G.ye ait olabileceği ihtimali üzerinde duruluyor...

O tarihte meydana gelen olayda arabasını Pembe Kayalıklar bölgesinde bırakan genç telefonunuda arabada bırakmış ve gençten bir daha haber alınamamıştı. Sahilde bulunan iskeletten alınan DNA örnekleri gencin ailesinden alınan örnekler ile karşılaştırılacak...