ZOR İKNA ETTİLER

ZOR İKNA ETTİLER
13.09.2019 - 19:07
1752

 TEM otoyolunda meydana gelen trafik kazasında iki kişi yaralandı. Yaralı otomobil sürçüşü şoka girince ambulansa binmesi için sağlık görevlileri, trafik polisleri ve çarpıştığı diğer otomobilin sürücüsü uzun süre ikna etmeye çalıştı.

Kaza; akşam saatlerinde TEM Otoyolu Küçük Melen Köprüsü Mevkiinde meydana geldi edinilen bilgilere göre İstanbul istikametine gitmekte olan Erdinç Çetinkaya’nın kullandığı 34 EH 2353 plakalı otomobil, sürücüsünün direksiyon hakimiyetini kaybetmesi sonucu refüje çarparak sol şeride geçti. Bu esnada aynı istikamete gitmekte olan Mehmet Sözen idaresindeki 06 BFY 733 plakalı otomobil, önünde kaza yapan araca çarpmamak için direksiyonunu kırınca yol kenarındaki bariyerlere çarptı. Kaza’da otomobil sürücüsü Erdinç. Çetinkaya ve Hasan Çetinkaya yaralandı. Yaralılara ilk müdahaleyi kaza yerine gelen sağlık ekipleri yaptı. Ardından yaralılar Hasan Çetinkaya, yapılan müdahalenin ardından ambulanstan inerek kaza yaptıkları otomobil içine ve dışına baktılar.

Yaralılardan Hasan Çetinkaya ambulansa binerek Atatürk Devlet Hastanesi’ne kaldırılırken, yaralı otomobil sürücüsü Erdinç Çetinkaya’yı ambulansa bindirmek hiç kolay olmadı. Kafasından aldığı darbelere rağmen ambulansa binmeyi ve hastaneye gitmedi red etti. Yaralı sürücünün peşinde uzun süre gezen sağlık görevlileri, yaralı sürücüyü tedavi için ikna etmeye çalıştılar. Sağlıkçılar ile birlikte polis ekipleri de ikna etmek için çaba harcadıkları Erdinç Çetinkaya’nın tedavi olması için kaza yapmasına neden olduğu otomobil sürücüsü Mehmet Sözen’de dil döktü. Çabaların ardından ikna olan yaralı sürücü Erdinç Çetinklaya, ambulans ile Atatürk Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı.

Polis ve jandarma ekipleri kazayla ilgili inceleme başlattı.