Rektörden talihsiz açıklama...Türkiyede işsizlik değil tembellik sorunumuz var

 Rektörden talihsiz açıklama...Türkiyede işsizlik değil tembellik sorunumuz var
7.08.2019 - 18:11
1307

 TOBB Düzce İl Genç Girişimciler Kurulu tarafından 18 farklı ülkeden katılımcıyla düzenlenen Sosyal Girişimcilik Zirvesi, Ticaret ve Sanayi Odası’nın ev sahipliğinde gerçekleştirildi. Sosyal girişimciliğin öneminin vurgulandığı programda konuşan Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nigar Çakar, verdiği örnekler üzerinden “Düzce’de işsizlik değil tembellik sorunumuz var.” dedi.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Düzce İl Genç Girişimciler Kurulu tarafından düzenlenen programa Düzce Belediye Başkan Yardımcısı Celal Kasapoğlu, Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, TSO Başkanı Tuncay Şahin, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Düzce İl Genç Girişimciler Kurulu Başkanı Ahmet Serdar Erdem, STK üyeleri, 18 farklı ülkeden gelen genç girişimciler de katılım sağladı.

Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nigar Çakar, “Düzce’de işsizlik sorunumuz yok tembellik sorunumuz var” diyerek Düzce'nin acı gerçeğine parmak bastı.

Çakar “Artık kar amacı güden kuruluşlar sosyal sorumluluk faaliyetlerini sosyal girişimcilik kavramı üzerinden hayata geçiriyorlar. Benim şöyle bir tespitim var; Bizim Düzce olarak bir işsizlik sorunumuz yok bir tembellik sorunumuz var. O yüzden bu tembellik sorununa yönelik çözüm bulmamız lazım. Fındık toplamak için Suriyeliler’i, inşaat yapmak için Afganlılar’ı, yaşlılarımıza bakmak için de Özbekler’i bekliyorsak bizim işsizlik değil tembellik sorunumuz var demektir " yorumunda bulundu.

Gençler kahve köşelerinde oturuyor

" Günlük 100-150 liralık bir kazancı beğenmeyip kahve köşelerinde oturan gençlerimiz varsa, 2 yıllık yaşlı bakım mezunlarımız yaşlılara bakmak yerine huzurevlerinde masa başında oturacakları bir iş arayışı içerisindeyse bizim işsizlik sorunumuz yok demektir yorumunda bulunan Rektör Çakar,"  Önemli olan ekmeğini kazanmak ve meslek sahibi olmak. Bunun da yolu popüler kültürden geçiyor maalesef.”diye konuştu.

 
 

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Akçakoca TV (www.akcakocatv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar (1)

  • Kahvede oturan öğrenci
    Kahvede oturan öğrenci
    3.04.2021 18:41

    Dediğiniz arkadaşları kahvede oturan öğrenciler değil işverenler beklemekte, bence de beklemeliler kim 20 30 lira fazla yevmiye vererek adam çalıştırmak ister ki :) Ama yeri geldiğinde nasıl milliyiz nasıl yerliyiz aman Allahım.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız