Nazımbeyli genç kızımızın hayallerini sel aldı!

Nazımbeyli genç kızımızın hayallerini sel aldı!
2.08.2019 - 19:18
7113

Nazımbey köyünde gözü yaşlı genç nişanlı çift yaşadıkları travmayı  anlattı

Akçakoca Nazımbey Köyünde sel suları 2 ay sonra düğünleri yapılacak olan genç çiftin hayallerini de aldı götürdü. Çeyizinin yarısı sel suları ile giden, yarısı ise selin getirdiği balçık çamurun altında kalan genç kız gözyaşları içinde Sakaryahalk'a konuştu.

OYALADIĞI DANTELLERİ GİTTİ

Sakarya Halk gazetesinde yer alan haberde, afetin en şiddetli yaşandığı Esmahanım ile Uğurlu köylerine geçen gazetenin muhaberi, Nazımbey Köyünde bir dramla karşılaştı. Genç kızlık zamanlarında el emeği göz nuru oyalamağa başladığı dantelleri dahil bütün çeyizini selde kaybeden 27 yaşındaki Funda Bıçakçı ile nişanlısı 28 yaşındaki Fatih Bilge yaşadıklarını Sakaryahalk'a anlattı.

HAYALLERİM GİTTİ

Babası Temel Bıçakçı ile birlikte evlerindeki 80 santimlik çamuru evin dışına atan Funda Bıçakçı," Genç kız iken çeyizim için yıllarca dantel oyaladım. Sofra bezlerimi, masa örtülerini tek tek yaptım. Mutfakta kullanmak için gerekli malzemeleri fındıkta çalışarak aldım. Sonra bir sel geldi bütün çeyizimi aldı gitti. Bir tek çeyizimi değil, yıllarca oyaladığım el emeği göz nuru dantellerimi de aldı gitti. Hayallerimi sel aldı gitti" dedi.

GÜZEL GÜNLERİMİZ OLACAK

Gözyaşları içinde yaşadığı travmayı anlatan Funda Bıçakçı'yı gözleri yaş dolarak teselli etmek isteyen nişanlısı Fatih Bilge ise büyük üzüntü içinde olduklarını dile getirdi. Tek tesellilerinin can kaybı olmaması olduğunu dile getiren Fatih Bilge 2 ay sonra yapılacak düğünü ertelediklerini dile getirdi.  Sel suları hayallerini şimdilik aldığını belirten Fatih Bilge, "Çok ama çok üzgünüz. Çok büyük acı yaşadık. Tesellimiz can kaybı olmamasıdır. Nişanlımın çeyizini sel suları almasıyla birlikte hayallerimiz şimdilik gitti . Ancak yeniden başlayacağız. Düğünümüz biraz ertelense de çok çalışacağız. İnşallah düğünümüzü yapıp güzel bir evimiz olacak" dedi.

DÜĞÜNE YARDIM İSTEDİ

Kızının çeyizinin yanı sıra ekili arazilerindeki ürünlerin, evindeki bütün eşyanın sel sularına kapıldığını belirten baba Temel Bıçakçı, "Biz burada çiftçilik yapıyoruz. Böyle bir afet hiç görmedik. Sular o kadar hızlı geldi ki biz sadece canımızı kurtarabildik. Sel suları evimizin içindeki bütün eşyalarını aldık. Kızımın çeyizini aldı. Mutfakta dahil evde hiç bir şey kalmadı. neredeyse 1 metre çamur evin içini tamamen kapladı. Benim yardım severlerden bir dileğim var. Kızım çok emek verdiği çeyizi tamamen gitti. Kızımın düğününe yardımcı olsunlar" dedi. Evin içindeki bütün eşyanın kullanılmaz hale geldiği Bıçakçı ailesi geceyi geçirmek için komşularında kalırken, temizlik çalışmalarını ise kendi imkanlarıyla sürdürüyor. 

Kaynak: Sakarya Halk Gazetesi