DESTEKLERİNİ ESİRGEMEDİLER

DESTEKLERİNİ ESİRGEMEDİLER
28.07.2019 - 08:24
675

 Akçakoca, Cumayeri ve Gölyaka İlçelerinde 17-18 Temmuz 2019 tarihlerinde meydana gelen sel, su baskınları ve heyelan nedeniyle bölgede bir çok vatandaş maddi zarara uğramış, 5 vatandaş hayatını kaybetmiş olup 2 vatandaş için arama çalışmaları halen devam etmektedir. Selde zarar görenlere destek olmak amacıyla Düzce’deki siyasi parti kadın kolları ve Sivil Toplum Kuruluşları (STK) kermes düzenledi.

 Afetzede vatandaşlara yönelik yardım yapılması maksadıyla, siyasi partilerin kadın kolları, sivil toplum kuruluşları ve halkın katılımı ile oluşturulan platform sonucunda Güler Güneş, Sevim Başaran, Zeliha Altıntaş ve Melek Canbulat’tan oluşan yardım toplama sorumlu kurulunun Türkiye genelinde 3 ay süreli banka hesabı açmak, nakti ve ayni makbuz bastırmak, ayrıca Anıtpark’ta 27-28-29 Temmuz 2019 Tarihlerinde kermes düzenleme talepleri Valilik makamının 24.07.2019 tarih ve 6839 Sayılı onayları ile uygun görüldü. Bu kapsamda Anıtpark’ta açılan kermese yoğun katılım sağlandı.

Yapılan etkinlikle ilgili açıklamalarda bulunan AK Parti Düzce Milletvekili Ayşe Keşir, “Yaşanılan sel felaketinde büyük hasarlar oluşmuş ve kayıplar yaşanmıştır. Bu kapsamda böyle bir kermesin açılması selzedelere destek olmak için büyük önem taşıyor. Yaşanan acıyı unutmak gerçekten çok zordur. Oradaki vatandaşlarımız hala selin etkisini yaşıyor. Biz de elimizden gelen yardımı yapmalıyız. Burada Düzceliler gerçekten birlik olarak buraya yardım için geldiler.” şeklinde konuştu.

Yığılca Belediye Başkanı Rasim Çam da bir açıklama yaparak, “ilçemizle birlikte tüm Düzce yaşanan sel felaketinde büyük sıkıntı yaşamıştır. İnsanlarımız gerçekten zor durumda kalmıştır. Allah bir daha böyle felaketler yaşatmasın. Biz de buraya gelerek elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz. Tüm Düzcelileri yapılan kermese gelerek yardım etmeye davet ediyoruz.” dedi.

Yaşanan sel felaketinde halka destek olmak için burada olduklarını belirten İl Genel Meclis Başkanı Çiğdem Günal, “Vatandaşlarımızın en azından bir saatliğine de olsa buraya uğramasını tavsiye ederiz. Desteklerimizi esirgememeliyiz. Burada dondurmacı başta olmak üzere bir çok vatandaşımız destek olmak için hizmet ediyor. Her vatandaşımızın duyarlılığı çok önemlidir.” ifadelerini kullandı.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Akçakoca TV (www.akcakocatv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız