Çevre Bakanı söz verdi...Akçakocanın eksikliklerini hemen gidereceğiz

Çevre Bakanı söz verdi...Akçakocanın eksikliklerini hemen gidereceğiz
23.07.2019 - 17:24
3919

 Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Akçakoca’da  incelemede yaptığı açıklamada, “Biz o eksiklikleri hemen gidereceğiz” dedi.

Akçakoca’da meydana gelen sel felaketi sonrasında şehre gelen Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, incelemelerde bulundu. Bakan Kurum’u Akçakoca hükümet konağı önünde Akçakoca Belediye Başkanı Okan Yanmaz, Akçakoca Kaymakamı Yasin Öztürk ve kurum müdürleri karşıladı. İlk önce selden etkilenen Merkez camii çevresini gezen Bakan Kurum, ardından Değirmenağzı bölgesine geçti.

 Bakan Kurum Akçakoca Belediyesi garajı, 15 Temmuz Parkı ile Değirmenağzı plajında  incelemelerde bulunarak bir açıklama yaparak eksikleri hemen giderileceği sözü verdi.

750 BİN TL HİBE, KUM TEMİZLEME MAKİNASI

Başkan Okan Yanmaz’ın hazırladığı dosyayı inceleyen Bakan Kurum,  Akçakoca Belediyesine ilk olarak 750 bin TL hibe sözü verdi. Değirmenazı plajının halini gören Bakan Kurum, denizin temizlenmesi için tekne ve çöp yığınına dönen sahillerin temizlenmesi için kum temizleme makinesi sözü verdi.

DEĞİRMENAĞZI DERESİ İSLAH EDİLECEK

Bakan Kurum, "Denizde de çöpler, arabalar hep oraya gitmiş. Buraya bir temizliği ile alakalı tekne felan ayarlayalım. Selden arabalar felan var, Onları kurtaralım. Denizde ne varsa temizleyeceğiz. Biz buraları zaten valiliğimiz özel olarak ilgilenecekler. Hem o derenin ıslahını köprüleri acilen oraları yapalım. Vatandaşların ufak tefek sorunları var onlara yardımcı olalım. Biz o eksiklikleri hemen gidereceğiz. Valimizle vekillerimizle birlik içinde sırasıyla yapılacak inşallah. Yine iller bankasından bir kredi talebiniz olursa iller bankası genel müdürümüz burada onunla konuşabilirsiniz” dedi.

FATMA SES SİTEM ETTİ…

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Değirmenağzı plajında tesisleri selde yerle bir olan işletme sahipleri ile  görüştü.  Parla’nın sahi Rıza Çakar ve Tuana Otelin sahibi Fatma Ses’in sitem dolu konuşmasından etkilenen Bakan Kurum yetkililere talimat vererek, “Ablamızın kocası hastaymış. Hastaneye götürün. Birde buradaki otel ile alakalı ne gerekiyorsa yapın, İşletmeye elektriği en kısa süre içerisinde verin. Kocasını da hemen acile götürün. Bu konuyu hemen kaymakam bey ile takip edelim” diye konuştu.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Akçakoca ziyaretinin ardından Uğurlu  köyüne geçti…

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Akçakoca TV (www.akcakocatv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar (1)

  • Ad Soyad Giriniz...
    Ad Soyad Giriniz...
    3.04.2021 18:41

    O gelecek parayla umarız yeni yeni konserler düzenlenmez.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız