Sarıyayla barajı çamur baraj oldu…

 Sarıyayla barajı çamur baraj oldu…
22.07.2019 - 00:57
4650

Akçakoca Orman İşletme Müdürlüğü’nün, yıllardır su havzasında yürüttüğü bilinçsiz  ağaç kesimi ve iş makineleri ile su havzası etrafında yaptığı yol çalışması, 18 temmuz Perşembe günü meydana gelen sel sonrası, baraj gölünün çamur göl olmasına neden oldu.

Çevre mühendisleri ile yerel medyanın Akçakoca Belediyesine ait su havzasında, orman işletme müdürlüğünün yaptığı ağaç kesimine itiraz etmesine rağmen, kesimi durdurmaya gücü yetmemişti.

Her yıl binlerce metreküp ağacın kesildiği su havzasında, son olarak 2016 yılında büyük br yol çalışması yapılmış ancak Orman İşletme Müdürü Zafer Ekici, yol çalışması yapılan alanın baraja 1,5 KM mesafede olduğunu söyleyerek suyun bulanmayacağı garantisini vermişti.

Ancak, 18 temmuz gecesi yağan yağmur, her yanı yollarla çevrili su havzasında heyelana neden olunca masmavi baraj gölü çamur rengini aldı.

Akçakoca'nın içme suyu havzası olan Sarıyala barajının son halini görenler, Akçakoca'nın daha uzunca süre temiz suya hasret kalacağını söyleyerek, Başkan Okan Yanmaz'ın havyaza sahip çıkmasını ve kesinlike gelişi güzel ağaç kesimi yaptırmamasını istediler.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Akçakoca TV (www.akcakocatv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar (2)

 • Ad Soyad Giriniz...
  Ad Soyad Giriniz...
  3.04.2021 18:41

  bilimden ayrılanın sonu budur.

 • AKÇAKOCA HALKINDAN BİRİSİ
  AKÇAKOCA HALKINDAN BİRİSİ
  3.04.2021 18:41

  EMANETİ EHLİNE VERMEYİP ONLARI O KURUMLARA ATAYANLARI... TÜM UYARILARA RAĞMEN KENDİ KEYİFLERİNE GÖRE YOL AÇANLARA HAKKIM HELAL DEĞİLDİR... BURADAN TAYİN OLUP NEREYE GİTMİŞ OLURLARSA OLSUNLAR... AKÇAKOCA'DA SİZİ SAVUNAN YALAKALARINIZ OLSA DA HAKKIMIZ HELAL DEĞİLDİR...

Resmi İlanlar

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız