Bu görüntüler Düzceye Yakışmıyor

Bu görüntüler Düzceye Yakışmıyor
17.07.2019 - 07:22
960

 Düzce'nin en işlek caddelerinden olan Kültür Mahallesi Hastane caddesi üzerinde bir arsada uzayan otlar insan boyunu geçti. Yabani otların Amazon yağmur ormanlarını anımsattığını söyleyen vatandaşlar yetkililerin konu ile ilgilenmesi gerektiğini söyledi.

 

Düzce'nin yaya ve araç trafiğinin en yoğun olduğu caddelerin başında gelen Hastane caddesindeki görüntüler Düzce'ye yakışmıyor. Kültür Mahallesi hastane caddesinde bir alışveriş merkezinin yan tarafında büyüyen ve insan boyunu geçen otlar görüntü ve çevre kirliliği oluşturuyor. Kaldırımın hemen kenarında yıllardır boş olan arazi bakımsızlık yüzünden vatandaşı tedirgin ediyor. Yolcu otobüsü durağının da bulunduğu bölgede vatandaşlar yabani otların arasından yılan ve benzeri sürüngen hayvanların çıkmasından korkuyor. Öte yandan bazı duyarsız vatandaşlar ise otların arasına çöplerini atarak çevre kirliliğine çanak tutuyor.  

Konu ile ilgili şikayetlerini bildiren vatandaşlar; "Burası Düzce'nin göz bebeği caddelerinden biri. Yıllardır boş duran arazi bakımsızlıktan görüntü kirliliği oluşturuyor. Aynı zamanda kaldırım kenarı ve otobüs durağı olduğu için yabani otların arasından yılan gibi sürüngen hayvanların çıkmasından korkuyoruz. Arsa sahibi buraya sahip çıkmıyorsa yetkililerin ilgilenmesini istiyoruz. Çünkü bu cadde Düzce'nin vitrin caddelerinden biri. Dışarıdan gelen vatandaşlar burası dağ başı mı diyor. Biran önce yetkililerin harekete geçip otların temizliğinin yapılmasını istiyoruz" dediler.