35 KİLOMETRE UZUNLUĞUNDA SAHİLİMİZ VAR KUM TEMİZLEME ARACIMIZ YOK

DÜZCE VALİSİ ZÜLKİF DAĞLI AKÇAKOCANIN İHTİYACI OLAN KUM TEMİZLEME ARACININ SATIN ALINMASI İÇİN DEVREYE GİRDİ.

35 KİLOMETRE UZUNLUĞUNDA SAHİLİMİZ VAR KUM TEMİZLEME ARACIMIZ YOK
2.07.2019 - 10:36
1451

 Akçakoca kumsallarını temizlemek için satın alınması planlanan, ancak bütçe yetersizliği nedeniyle alınamayan yüksek kapasiteli kum temizleme aracı için Vali Zülkif Dağlı'nın devreye girdiği öğrenildi.

Edinilen bilgiye göre; Başkan Okan Yanmaz'ın talebi üzerine yapılan toplantıda A.B.D 'den alınacak 250 BİN Dolar değerindeki aracın MARKA (Doğu Marmara Kalkınma Ajansı) tarafından temin edilmesi hususunda Vali Dağlı'dan yardım istendi. Halen Doğu Marmara Kalkınma Ajansı başkanlığı görevini de yürütmekte olan Vali Dağlı'nın Yanmaz'ın talebine yeşil ışık yaktığı ve ön çalışma için Akçakoca'ya bilirkişi heyeti gönderdiği öğrenildi. Düzce ilinin tek, Batı Karadeniz'in sayılı tatil beldelerinden olan Akçakoca'da yüksek kapasiteli kum temizleme aracı bulunmaması ilçemizin temel sorunlarından biri olarak kabul ediliyor.

35 KİLOMETRE UZUNLUĞUNDA SAHİLİMİZ VAR KUM TEMİZLEME ARACIMIZ YOK 

Her yaz binlerce ziyaretçiyi ağırlayan ilçemiz, 35 km uzunluğunda kumsalı bulunmasına rağmen, yüksek kapasiteli kum temizleme aracını çevre illerden istemek zorunda kalıyor. En son Filyos belediyesinin yardımıyla temin edilen araç sayesinde geçici çözüme kavuşturulan sorunun, belediye bünyesine araç alınmadığı takdirde önümüzdeki yıl tekrar gündeme geleceği uzmanlarca öngörülüyor. 

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Akçakoca TV (www.akcakocatv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız