Yüksek Hızlı Tren seferleri yağış nedeniyle durdu

Yüksek Hızlı Tren seferleri yağış nedeniyle durdu
19.06.2019 - 08:25
1182

 Sakarya'da etkili olan sağanak nedeniyle Ankara-İstanbul Yüksek Hızlı Tren seferleri durduruldu.

  İstanbul-Ankara seferini yapan, saat 19.15’te Söğütlüçeşme’den Ankara yönüne hareket eden Yüksek Hızlı Tren (YHT), Sakarya’nın Arifiye ilçesinde durdu.

Trende “yoğun yağış nedeniyle yolun kapandığı, trenin bu nedenle durduğu” anonsu yapıldı. Trendeki görevliler, yolcuların soruları üzerine Ankara yönüne hareket eden bir önceki trenin de yoğun yağış nedeniyle yolda kaldığını ifade ettiler.

Yolcular, “Yoğun yağış sebebiyle hat geçişe kapanmıştır. Arifiye ile Alifuatpaşa arası ulaşım otobüsle sağlanacaktır” denilerek trenden indirildi.

Arifiye tren istasyonunda üç ayrı trenden indirilen bin 200 yolcu saatlerce otobüs bekledi. Parça parça otobüslere bindirilen yolculara iki saat sonra, “Otobüslere bindiriyoruz sizi ama karayolu da kapalı” diyen TCDD çalışanlarına yolcular tepki gösterdi.

Sağanak sonrasında D-650 Sakarya-Bilecik karayolunun Sakarya Nehri kenarında bulunan Dereköy ve Karaçam mevkilerinde su baskınlar nedeniyle ulaşımda aksamalar yaşanıyor. YHT seferlerinin de taşkın sularının taşıdığı molozların rayları kapatması nedeniyle geçici olarak durdurulduğu öğrenildi.

Sakarya Valisi Ahmet Hamdi Nayir, “Tren geçişleri tedbir amaçlı durduruldu. Yerleşim alanlarından ziyade tarım arazilerinde hasar görülüyor. Yolu ulaşıma açtıktan sonra diğer konulara tamamıyla bakacağız” dedi.