132 trafik personeli görev hazır...

132 trafik personeli görev hazır...
1.06.2019 - 10:07
2112

 Düzce Valiliği, 9 günlük Ramazan Bayramı tatili boyunca trafikte can ve mal güvenliğini sağlamak üzere alınan tedbirleri açıkladı.

Valilikten yapılan açıklamada, hazırlanan denetim programı çerçevesinde kazaların en yoğun olduğu 05.00 – 07.00 saatleri için şehirler arası otobüs denetimlerine ağırlık verileceği kaydedildi.

Tüm yol kullanıcıları için algılanan yakalanma riskini arttırmak için sorumluluk bölgesinde resmi ekip araçlar görevlendirildiği aktarılan açıklamada, bu tedbirlerin özellikle kazaların en yoğun olduğu 16.00 – 20.00 saatleri arasında en üst seviyeye çıkarılacağı vurgulandı.

Açıklamaya göre, bayram öncesi 31 Mayıs – 03 Haziran tarihleri ile bayram sonrası 08-09 Haziran tarihlerinde D-100 Karayolu üzerinde trafiğin yoğun olduğu güzergahlarda ve ihtiyaç duyulan kesimlerde drone ile havadan denetim yapılacak.

Nisan 2018 tarihli kararla il sınırları içerisinde usulsüz olarak imal edilmiş araçların kullanılmasının yasaklanmıştı, bu kapsamda pat pat türü araçlara yönelik denetim yapılacak ve yakalanması durumunda trafikten men edilecek.

132 trafik personeli görev yapacak

Düzce Valisi Zülkif Dağlı da konuya ilişkin yaptığı açıklamada, Düzce genelinde alınan trafik tedbirleri kapsamında 17 ekip aracı, 4 radar aracı, 2 resmi asayiş ekibi ve 4 motosikletli trafik timiyle birlikte toplam 132 trafik personelinin görevlendirildiğini söyledi.

İl Jandarma Komutanlığı ile oluşturulan karma ekiplerin de önemli noktalarda görevlendirileceğini belirten Dağlı, “Vatandaşlarımızın bayramı huzur ve güven içinde geçirmeleri için, başta güvenlik, trafik, sağlık ve gıda kontrol hizmetleri olmak üzere her türlü tedbir alınmıştır.” diye konuştu.

Vali Dağlı, her yıl bayramlarda meydana gelen trafik kazalarında çok sayıda vatandaşın hayatını kaybettiğini vurgulayarak, şunları kaydetti:

Bu kazalar hem can hem de mal kayıplarına yol açıyor. Bayram sevincinin hüzne dönüşmemesi için araç kullanacak vatandaşlarımızın trafikte dikkatli olmaları, hız limitlerine uymaları, seyir halinde iken cep telefonu ile konuşmamaları ve kırmızı ışık ihlali yapmamaları hususlarını bir kez daha hatırlatmak istiyorum.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Akçakoca TV (www.akcakocatv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız