Kriz çözülmezse... Sahillerimiz sadece Allaha emanet...

Kriz çözülmezse... Sahillerimiz sadece Allaha emanet...
27.05.2019 - 16:29
3133

 Karaburun plajı, Paşalar plajı, Kalkın Plajı ve Edilli Plajlarının bu sezon cankurtaransız kalabileceği öğrenildi.

Çeken akıntı nedeniyle en fazla boğulma olaylarının yaşandığı Karaburun, Paşalar, Kalkın Plajı ve Edilli Plajlarında  cankurtaran sorunu yaşanabileceği iddia edildi.

Alına bilgiye göre, Haziran, Temmuz, Ağustos ve Eylül aylarında Akçakoca sahillerinde görev yapacak   cankurtaranlara ödenecek  maaş,  Akçakoca Kaymakamlığı ile Akçakoca Belediyesini karşı karşıya getirdiği bilgisine ulaşıldı.

Mali kriz yaşayan Akçakoca Belediyesi’nin, Kale plajı, Kadınlar plajı, Değirmenağzı plajı, Çuhallı plajı ile Ak evler plajlarına tahsis edeceği cankurtaranlara maaş ödeyeceği, Karaburun plajı, Paşalar plajı, Kalkın Plajı ve Edilli Plajlarında çalıştırılacak cankurtaranların ödemesinin Özel İdare Bütçesinde karşılanmasını istediği bilgisine ulaşıldı.

İki kurum arasında yaşanan Cankurtaran krizi çözülmez ise,  Karaburun plajı, Paşalar plajı, Kalkın Plajı ve Edilli Plajları Ramazan bayramı ile birlikte sezona cankurtaran hizmeti almadan başlayacak. Bu durum,  Ramazan bayramı ile birlikte Akçakoca sahillerini tercih eden tatilcileri için açıktan tehlike oluşturacağı anlamına geliyor.

Yaşanan krizi Akçakoca TV’ye değerlendiren işletme sahiplerimizi tercih eden misafirlerimiz sahipsiz bırakılamaz. Büyüklerimiz kafa kafaya verip bu sorunu mutlaka çözmeliler değerlendirmesinde bulundular.

Akçakoca Kaymakamı ile Akçakoca Belediye Başkanı Okan Yanmaz'a seslenen işletme sahipleri, bayram girmeden soruna çözüm üretilmesini istediler.