ASAR PORSUK GİBİ OLMALI

ASAR PORSUK GİBİ OLMALI
25.05.2019 - 09:13
1224

  Oxijen.tv programcısı Savaş Arı bu hafta Düzcelilere Asar Çayı'nı sordu. Düzceliler "Asar çayı'nın son durumunu nasıl buluyorsunuz?" sorusuna yanıt olarak, "Düzce'ye yakışmıyor" dedi. Düzceliler yeni belediye yönetimine güvendiklerini söyleyerek; "Asar'ın hakettiği güzelliğe kavuşması için Belediye BAşkanımız Faruk Özlü ve Yardımcılarına güveniyoruz" dediler.

 Oxijen.tv programcısı Savaş Arı'nın hazırlayıp sunduğu "Sokağın Nabzı" adlı programda bu hafta Düzcelilere "Asar Çayı'nın son durumundan memnunmusunuz?" sorusu soruldu. Savaş Arı bir sordu bin ah işitti. İşte Düzcelilerin Asar hakkında verdiği cevaplar.

ASAR PORSUK GİBİ OLMALI

Mikrofon uzatılan vatandaşların tamamı Asar Çayı'nın Düzce'ye yakışmadığını dile getirdi. Düzce'nin Eskişehir'in Porsuk Çayı gibi olmasını isteyen bir vatandaş; "Asar Çayı'nın son halinden memnun değiliz. Eskişehirdeki gibi sandallar olsun, kaldırımda yürüyüş yolları olsun" dedi. Bir diğer vatandaş ise Asar Deresi ile ilgili projeleri tam bilmediğini söyleyerek; "Belediyenin burası ile ilgili projesi varmı yokmu bilmiyorum. Geçmiş dönemlerde bir kaç proje açıklanmıştı ama tam anlamıyla hayata geçirilmedi" dedi. Düzce Belediye Başkanı Faruk Özlü ve Yardımcılarının bu konuyu çözebileceğine inandığını söyleyen bir başka vatanda ise; "Belediye BAşkanımız FAruk Özlü'den çok şey bekliyoruz ve umutluyuz. Dışarıdan gelenler şehrin ortasından geçen dereyi gördüklerinde yakıştıramıyor. Asar'ın etrafı yeşillendirilmeli. Türkiye'de ve Avrupa'da bunun örnekleri var. İnsanların gezeceği hava alacağı bir yer olmalı. Şuanki mevcut hali kötü" dedi. Bir diğer vatandaş ise; "Asar çayının halini beğenmiyorum. Mevcut durumu eskiye göre iyi. Ama çok daha iyileri var. Eskişehir Porsuk çayına baktığımızda Asar Deresinin hali içler acısı diyorum. Modern kuşullara göre yapılmalı. Bugün belediye başkan yardımcımız şehir plancısı. Faruk bey ve Celal beye güveniyorum" dedi.