İl Ticaret Müdürü’nden, fırsatçılara fiyat denetimi

İl Ticaret Müdürü’nden, fırsatçılara fiyat denetimi
10.05.2019 - 07:44
964

 Düzce İl Ticaret Müdürü Çiğdem Acar, ramazan ayında artan gıda talebini fırsat bilerek ürünlere fahiş zam yapması olası marketlerde denetim yaptı.

Ticaret Bakanlığı, ramazan aylarında gıda fiyatlarının haklı bir gerekçeye dayanmaksızın yapılacak fiyat artışlarının önüne geçmek için geçtiğimiz günlerde 81 ile uyarı yazısı göndermişti.

Söz konusu yazıyla, ramazan ayına özel daha sıkı ve etkin bir denetim mekanizmasının işletilmesi ve mevzuata aykırı faaliyetlerden dolayı kanunun öngördüğü yaptırımların uygulanması konusunda gerekli talimatlar verilmişti.

Düzce İl Ticaret Müdürlüğü de vatandaşın mağduriyet yaşamaması için gerekli denetimlere başladı.

Marketlerde gerçekleştirilen fiyat denetimlerine bizzat katılan İl Ticaret Müdürü Acar, reyon ve raflarda yer alan ürünlerin fiyat etiketlerini inceledi.

Denetimler hız kesmeyecek

Denetimler sırasında ürün bilgi etiketleri de kontrol edildi. Ekipler vatandaşın sorun yaşamaması için denetimlerini ramazan ayı boyunca sürdürecek.

İl Müdürü Acar, yaptığı açıklamada, fırsatçılığa, stokçuluğa ve diğer haksız ticari uygulamalara geçit verilmeyeceğini vurguladı.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Akçakoca TV (www.akcakocatv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız