Düzce Yaylaları

Düzce Yaylaları
6.05.2019 - 10:56
2155

 Düzce, yaylaları bakımından oldukça zengin bir potansiyele sahiptir. Arazi yapısı, iklimi, zengin su kaynakları ve bitki örtüsü her türlü doğa turizmine uygundur. Birbiri ardına sıralı ve bütünsel bir yapı arz eden Düzce yaylaları, Kardüz Yaylasından başlayıp Abant Milli Parkına kadar devam etmektedir. Yaylalar birbiri ardına aynı paralelde uzanmış, yaylalar arası trans yolu bağlantısı olan ve her bir yayladan diğerine geçiş mesafeleri, 5 ila 20 dakika olup kolay ulaşım olanakları ile dikkat çekmektedir.

Yaylalar bütünü doğa yürüyüşü, dağ bisikleti, çadır kampı karavan, foto safari, off-road ve atlı gezinti gibi eko turizm alternatifleri sunarken, yayla bütünüde bulunan yayla göletleri, olta balıkçılığı ve çadır kampı için doğal ortamlar arz etmektedir. Bütün bu olumlu özellikler Düzce'yi yayla turizmi açısında önemli bir potansiyel bölge yapmaktadır. 

İlimizde bulunan başlıca yaylalar;

 

Kardüz YaylasıKızık YaylasıDerebalık YaylasıPürenli YaylasıHera YaylasıBalıklı YaylasıOdayeri YaylasıTorkul Göleti ve YaylasıŞehirli Yaylası, Çiçekli YaylasıKocayaylaYörükler Yaylası, Sinekli YaylasıSakarca YaylasıKütüklü Yaylası (Yeniyurt)Sırık Yaylası, Eğrelti Yaylası (Altunköy) ve Topuk Yaylası ve Göleti'dir.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Akçakoca TV (www.akcakocatv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız