KAVURMALARI ESKİ YÖNETİM VERMİŞ AMA SUİSTİMAL EDEN VAR

KAVURMALARI ESKİ YÖNETİM VERMİŞ AMA SUİSTİMAL EDEN VAR
26.03.2019 - 20:21
1717

 Kızılay Düzce İl Yönetimi Kızılay’ın etlerinin bazı muhtar adaylarının seçim malzemesi yapılması ile ilgili olarak basın açıklaması yaptı. Etlerin geçmiş yönetimlerde Düzce Muhtarlar Derneği Yönetiminin talebi üzerine verildiğini ve bütün talep ve tutanakların ellerinde olduğunu söyleyen Türk Kızılayı Düzce Şubesi Başkanı Halil Aydın, dağıtılan etlerle ilgili olarak suç duyurusunda bulunacaklarını söyledi.

Televizyonumuzda çıkan “Kızılay’ın Konserveleri Muhtar Adaylarının Umudu Oldu” haberinin ardından Türk Kızılayı Düzce Şubesi Başkanı Halil Aydın, kurban etlerinin geçmiş yönetim döneminde Muhtarların talebi doğrultusunda dağıtıldığını belirterek, Muhtarlar Derneği yönetiminin verilen kurban etlerinin tamamını dağıtmadığını ve seçim döneminde dağıtıldığını ifade etti. Halil Aydın yaptığı açıklamada; “Biz göreve gelmeden önce bir önceki yönetim tarafından Düzce Muhtarlar Derneği’nin talebi üzerine Muhtarlar Derneği adına Muhtarlar Derneği yöneticilerine teslim edilen bir gıda kolileri söz konusu. Bunun resmi evrakları, talep yazıları ve tutanakları mevcut. Anladığımız kadarıyla bunun bir kısmı muhtarlara dağıtılmış ancak bir kısmı Muhtarlar Derneği yöneticileri tarafından stoklanmış. Bugün seçim çalışmalarında seçim propaganda malzemesi olarak kullanıldığını görüyoruz. Biz yeni yönetim olarak bu tür suistimallerin önüne geçebilmek adına ciddi anlamda hassasiyet gösteriyoruz. Seçim dönemindeyiz. Biz Kızılay olarak tarafsız, bağımsız ve herkesi kucaklayacak şekilde ihtiyacı olan herkese birebir ulaşmak zorundayız. Bu özeni yeterli olduğu kadar gösteriyoruz. Önceki yönetim döneminde bu şekilde yapılmış ufak tefek hatalar varsa da nedeni belli. İkinci konuda eski yönetiminde hukuka, mevzuata uygun olarak yapmış olduğu bu yardım çalışmasının başka kurumlar tarafından suistimal edilerek bu şekilde gündeme getirilmesi Kızılayı yıpratmaya yönelik bir çalışma biz buna izin vermeyeceğiz. Doğru bilgilendirmeyi yaptığımız içinde mutluyum” dedi.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Akçakoca TV (www.akcakocatv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar (1)

  • Ad Soyad Giriniz...
    Ad Soyad Giriniz...
    3.04.2021 18:41

    Uzun süredir Kızılay'a bağış yapmıyorum. Çünkü suistimale açık bir kurum. Denetim mekanizmaları düzgün çalışmıyor. Herşey siyasetin oyuncağı olunca sonuç bu.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız