Tacize uğradığımız karanlık sokaklar değil, aydınlık yollar istiyoruz

Tacize uğradığımız karanlık sokaklar değil, aydınlık yollar istiyoruz
7.03.2019 - 18:15
1735

 Bugün yerel basında gündeme gelen, üniversitedeki kız öğrencilerin yurtların çevresinde aydınlatma olmaması konusuyla ilgili olarak Valilikten açıklama yapıldı. Belediye ve SEDAŞ’a resmi yazı yazıldığı bildirildi.

Düzce Üniversitesi’nde öğrenim gören ve KYK yurtlarında kalan kız öğrenciler dün akşam bir eylem yapmış, ellerinde “ Tacize uğradığımız karanlık sokaklar değil, aydınlık yollar istiyoruz, Yurt çevresindeki tüm yollar aydınlatılsın” yazılı pankartla, seslerini yetkililere duyurmaya çalışmışlardı.

Öğrencilerin bu tepkilerinin ardından Valilikten yazılı bir açıklama yapıldı. Açıklamada, “Düzce üniversitesinde öğrenim gören kız öğrencilerimizin, üniversite ve yurt çevrelerinin aydınlatılması konusu İlimiz Valisi Dr. Zülkif Dağlı’nın talimatıyla gerek Düzce Belediye Başkanlığına gerekse Sakarya Elektrik Dağıtım A.Ş. Genel Müdürlüğüne resmi yazı ile bildirilmiş olup, konu ayrıca Valiliğimizce takip edilmektedir.” İfadelerine yer verildi.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Akçakoca TV (www.akcakocatv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar (1)

  • Görüyoruz
    Görüyoruz
    3.04.2021 18:41

    Sadace ışıklandırma değil bu çocuklara üniversite yolu boyunca banket kaldırım yapılmak yollarda yürüyorlar zaten 2 araba zor geçiyor allah korusun keşke denilmesin .Itfaiyenim ordan üniversiteye kadar banket yapılıp öğrencilere yürüyüş yolu yapılmalı ve bu banket korumalı demir veya alüminyum korkuluklu olmalı ki öğrenciler yol boyu rahat gidip gelsin yap kardeşim genişlet yolu yolu heryer arazi sen devletsin ışıklandir.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız