80 Bekçi Göreve Başlıyor

80 Bekçi Göreve Başlıyor
2.03.2019 - 11:07
1284

 Emniyet Genel Müdürlüğü’nün daha önce duyurduğu bekçi alımları Düzce’de tamamlandı. 80 Bekçi Cuma akşamı itibariyle Düzce ve ilçelerinde göreve başlayacaklar.

Emniyet Genel Müdürlüğü 73 ile 7 bin bekçi alınacağını duyurmuş, Düzce'ye 80 çarşı ve mahalle bekçisi alınacağı açıklanmıştı.

Çarşı ve mahalle bekçisi olarak valiliklerde istihdam edilmek üzere alınacak bekçiler için  başvuru işlemleri geçtiğimiz Haziran ayında başlamıştı.

Çarşı ve mahallelerde halkın can ve mal güvenliğini sağlamada kolluk kuvvetlerine yardımcı olmaları amacıyla başlayacak uygulamada , aranan şartları taşıyan adaylar öncelikle sözlü sınava tabi tutulmuş,  sözlü sınavdan geçerli not alan adaylar yazılı sınava girmeye hak kazanmıştı. Düzce’de yazılı sınav sonuçlarına göre bekçi olmaya hak kazanan 80  adayın Cuma günü  akşam itibariyle göreve başladıkları bildirildi.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Akçakoca TV (www.akcakocatv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız