AKÇAKOCA BELEDİYE BAŞKAN ADAYLARI “ SÖZ VERİYORUM” DİYOR

  AKÇAKOCA BELEDİYE BAŞKAN ADAYLARI “ SÖZ VERİYORUM” DİYOR
21.02.2019 - 19:37
1408

Dohaycan Derneği Üyeleri, Sempatizanlar Belediye Başkan Adaylarından yazılı olarak “ Söz Veriyorum” taahhüdü almak için adaylarla buluşuyor.

İlk buluşma, Bağımsız aday Ayhan Güleç ile gerçekleşti. Ayhan Güleç “ kendi haklarını savunamayan hayvanlar için üzerime düşeni yapacağım, insanları da hayvanları da mağdur etmeyeceğim.” Dedi. “ Onlara merhamet edilmesinin ve haklarının korunmasının bir insanlık görevi olduğunu, bunu oy almak için dile getirmediğini” söyledi. Güleç “ Hayvanlarla ilgili yapacağı her projeyi, bu konuda aktif olarak çalışan, konuya hakim olan hayvanseverlere ve STK’lara danışarak, onlarla birlikte ele alacğının” sözünü verdi.

MHP’nin adayı Okan Yanmaz sözleşmeyi imzalarken “ Akçakoca’da on yıldır çözülemeyen bu sorun, eğer önemseydi, çözülürdü” derken, Hayvanseverlere iyi bir bakımevi yaptıracağının sözünü verdi. Yanmaz’ın 5199 sayılı Hayvanları Koruma kanunu ile ilgili olarak bilgi sahibi olması ve bu konuda makul çözüm önerileri sunması hayvanseverleri şaşırttı.  

Dohaycan Dernek Başkanı Mükafat ATA “önümüzdeki hafta içinde diğer adaylardan da randevu almaya çalışarak, sözleşmeyi imzalatmak istediklerini” söyledi.

“SAYIN BELEDİYE BAŞKAN ADAYI

Hayvanların Yaşam Hakları Konfederasonu’nun yurt çapında başlattıkları OYLARIMIZ HAYVANLAR İÇİN kampanyasına destek vermenizi ve 5199 Sayılı Hayvanları Koruma Kanunu’nunda belediyelere verilmiş olan GÖREVLERİ, başkan seçilmeniz durumunda, yasal ve insani çerçevede yapacağınıza dair HAYVANLAR İÇİN SÖZ VERİYORUM yazısını  İMZALAMANIZI, şehrimizdeki binlerce yüreği merhamet dolu hayvansever adına talep ediyoruz.

SAHİPSİZ HAYVANLAR için tamamen yasa gereği olan belediye hizmetlerinin en doğru şekilde verilmesi, işkence ve şiddete karşı korunmaları, KISIRLAŞTIRILARAK sayılarının kontrol altında tutulması ve bir MERHAMET dini olan YÜCE DİNİMİZ İSLAM’ın da hayvanların korunmasına yönelik kıyamete kadar geçerli hükümleri çerçevesinde taleplerimizi bilgilerinize sunuyoruz.

Şiddetin 12 yaşa ve aile akraba fertlerine kadar indiği bu günkü toplumda, MERHAMET ve VİCDAN duygularının yükseltilmesinin önemli bir dayanağının da hayvanlara yapılan iyilikler olduğunu tekrar vurgulamak isteriz.

Ayrıca, hayvanlar için vakıflar kuran, sokak hayvanlarının beslenmesi için MANCACI denilen meslek gurubu olan, tüm çeşmelerin yanına hayvanlar için su yalakları yaptıran, at ve eşeklerin cuma günleri çalıştırılmasını yasaklayan OSMANLI ecdadımızın bu kültüründen geldiğimizi de unutmayalım.

Saygılarımızla…

BELEDİYE BAŞKANI SEÇİLDİĞİM TAKDİRDE:

SÖZ VERİYORUM

1. Bakımevi kurup, sahipsiz hayvanların KISIRLAŞTIRMA, BAKIM, TEDAVİLERİNİ yasal, tıbbi ve ahlaki boyutta 7/24 olarak sağlayacağıma, bakımevine ehil ve bilgili ve KISIRLAŞTIRMA konusunda uzman veteriner hekimler, veteriner teknikerleri ve yeterli sayıda görevli almaya,hayvanların üreyip çoğalmalarını KISIRLAŞTIRMA ile kontrol altına aldıracağıma, gerek toplama ve gerekse barınak hizmetlerinde vicdanlı ve merhametli elemanlar çalıştıracağıma,
2. Kısırlaştırıldıktan sonra sokağa bırakılan hayvanların, sokaklardaki yaşamlarını-desteklemek için “Besleme Odakları, Suluklar, Yasal Uyarı Tabela ve Afişleri” yaptırmaya, bu hayvanları besleyen gönüllülerin oluşturduğu besleme odakları için MAMA DESTEĞİ vermeye, KULÜBELER koydurmaya, hayvan hakları için çocuklara ve yetişkinlere yönelik MERHAMET ve SEVGİ içeren çalışma, broşür ve afişler yaptıracağıma,
3. Kediler için şehir merkezinde KEDİ KISIRLAŞTIRMA ve ACİL TEDAVİ ÜNİTELERİ yaptırıp, hem sokaklardaki kedileri hem de gönüllülerin ev ve bahçelerinde koruma altına almış oldukları kediler için kısırlaştırma ve tedavi hizmeti sağlamaya, sokaklarda ayrıca kediler için KEDİ SIĞINMA EVLERİ yaptırmaya,
4. Gerek bakımevindeki ve gerekse sokaklardaki hayvanlar için düzenli mama alımı yapmaya, bu mamaların da küspe çöp mama olmaması için gerekli KOŞULLARI  İHALE ŞARTNAMESİNE koydurmaya,
5. Hayvanların kısırlaştırma için toplanmasında kullanılacak uygun teknik koşullarda toplama araçları ve YARALI ACİL hayvanlar için hayvan ambulansı aldıracağıma,
6. Sahipsiz hayvanları çöplüklere, dağlara, ormanlara, ıssızlara ve başka şehirlere atmayacağıma,
7.Başta hayvanların toplanması, sahiplendirilmesi ve kısırlaştırma sonrası alındığı yere bırakılması olmak üzere, sahipsiz hayvanlara yönelik tüm hizmetlerde Hayvanları Koruma Kanunu’nundaki hükümler gereği STK’lar ve GÖNÜLLÜLER ile iletişim ve işbirliği içinde çalışacağıma

SÖZ VERİYORUM. “

İsim…….
İmza……
Tarih……

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Akçakoca TV (www.akcakocatv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız