Seçmen Listeleri Askıdan Kalkıyor

Seçmen Listeleri Askıdan Kalkıyor
16.01.2019 - 16:25
727

 31 Mart yerel seçimleri için hazırlanan seçmen listelerinde sona gelindi. Yüksek Seçim Kurulu'nun (YSK) hazırladığı seçim takvimine göre, muhtarlık bölgesi askı listeleri 17 Ocak Çarşamba günü askıdan inecek. Kurul tarafından anayasa değişikliğinin 16 Nisan'da halkoyuna sunulmasına ilişkin hazırlanan seçim takvimi işliyor.


Buna göre, 18 aralık tarihinde askıya çıkarılan seçmen listeleri, yarın askıdan indirilecek. Bina esasına göre düzenlenen seçmen kayıtlarının sorgulanması uygulaması ile yurt dışı seçmen kütüğünün "www.ysk.gov.tr" adresinden yapılan ilanı da yarın sona erecek.

Engelli v e yatağa bağımlı vatandaşlar için de başvurular  aynı gün sona erecek. Muhtarlık bölgesi askı listelerine ve yurt dışı seçmen kütüğü ile tutuklular ve taksirli suçlardan hükümlülere ilişkin askı listelerine yapılan itirazlar, 28 Şubat'a kadar karara bağlanacak.

 

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Akçakoca TV (www.akcakocatv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız