MHPli Babaoğlu adaylığını açıkladı... Niyet hayır, Akıbet hayır!

MHPli Babaoğlu  adaylığını açıkladı... Niyet hayır, Akıbet hayır!
14.01.2019 - 19:12
1199

 MHP Hendek Belediye başkan aday adayı Turgut Babaoğlu, ittifak çerçevesinde Hendek'ten aday gösterilmediğini ancak ilçe sakinlerinin kendisiyle ilgili bir beklenti içinde olduğunu belirterek, "Adaylığımı açıklıyorum" dedi.

 MHP İlçe Başkanı Turgut Babaoğlu, Hendeklilerin kendisini aday olarak görmek istediklerini ve bu yönde bir beklentilerinin olduğunu söyleyerek, aday olduğunu açıkladı.

Babaoğlu, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, "Malumunuz olduğu gibi 31 Mart Yerel Seçimlerinde Hendek ilçemizden MHP Belediye Başkanı Aday Adayı olmuştum. Partimizin 'Cumhur İttifakı' kapsamında yapmış olduğu aday belirleme sürecinde şahsımın adaylığı gerçekleşmemiştir. Ülkemizin bekası için Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli’nin 'Cumhur İttifakı' politikalarına verdiği desteği ve özveriyi tüm yüreğimle destekliyorum. Ancak bir Hendekli olarak yıllardır halkımızın benden 'Bizim Turgut' duygusuyla beklediği ve vadettiğim hizmetleri yapmak adına ilçemizden 'Belediye Başkan Adaylığımı' açıklıyorum.

Adaylığımın şekli ve nasıl olacağı kıymetli arkadaşlarımla yapacağım görüşmeler neticesinde birkaç gün içinde netleşecektir. Hendek halkımız şunu bilmelidir ki, “Bizim Turgut” onları yarı yolda bırakmayacaktır. Kendi davasından bir karış şaşmadan “Hendeğimize Hizmet Etmek” adına bu yola çıkıyorum. MHP İlçe Teşkilatımıza ve halkımıza bu güne kadar bana vermiş oldukları destekten dolayı en hasbi duygularla teşekkür ediyorum.

Davamla, ilkelerimle ve inandığım değerlerle Hendekli hemşehrilerime verdiğim sözleri gerçekleştirmek adına çıktığım bu yolda Mevla’m mahcup etmesin. MHP Belediye Başkan Adayı olduğum süreçte dahi bana teveccühte bulunan her kesimden ve siyasi görüşten hemşirelerimizin talepleri de başkanlığa aday olmam yönündeydi.

Ben Şehrime ve Halkıma “Ahde vefa imandandır.” düsturuyla sırtımı dönüp gidemem. Sizler de takdir edersiniz ki aldığım bu karar benim için de çok zor olmuştur. Bu kararı verirken öncelikle Hendek halkına ve partime zarar vermeme hususunda kılı kırk yararcasına hassas davrandım. En başta bu yola çıkarken: “Niyet hayır, Akıbet hayır!” demiştim. Rabbim beni bu niyetimden almasın, alıkoymasın" dedi.