25 liradan satılan hamsi,tavuğu solladı...

25 liradan satılan hamsi,tavuğu solladı...
14.01.2019 - 15:27
1467

Tezgahlarda kilosu 25 liradan satılan hamsi, kilosu yaklaşık 15 lira olan tavuğun fiyatını geçti. Balıkçılar ise yağış ve rüzgar nedeniyle teknelerle denize açılamadıkları için hamsinin fiyatının durumdan etkilendiğini söyledi.

 Balık tezgahlarının vazgeçilmezi hamsi 10 lirayken, soğuk hava sebebiyle 25 liraya çıktı. Bu durumun satışları da etkilediğini belirten balıkçılar, aşırı rüzgar ve yağış sebebiyle teknelerin denize açılamadığını öne sürdü. Balıkçılar, "Aşırı rüzgar ve yağış nedeniyle balıkçılar tekneyle denize açılamadı. Hiç kuşkusuz bundan en çok hamsi etkilendi. Hamsi fiyatından çoğu vatandaşlarımız çok şikayetçi ancak şartları onu gösterdi. Bundan sonra hamsi fiyatının çok ciddi düşüş yaşayacağını beklemiyoruz. Bu fiyattan sezon kapanır. İstavrit de geçen hafta 15 TL'den satılıyordu. Bugün pazarda 30 TL'den alıcı bekliyor. Fiyatlar artınca talepte düştü" dedi. 

Öte yandan, Karadeniz'e kıyısı olan ülkeler Bulgaristan ve Romanya'da ise hamsinin kilogramı 5 TL'ye satılıyor. 

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Akçakoca TV (www.akcakocatv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar (2)

 • Karadeniz
  Karadeniz
  3.04.2021 18:41

  Ya 5 tl ye bize hamsi verin yada bulgaristan veya romanya ya yerleşelim.şeyi kalkan halkımızı buluyor. Yunan bulgar tohumu felan diyorlar ya 5tl ye hamsi yediriyorlar halkına.bizim türk tohumları 25tl ye.

 • Klm
  Klm
  3.04.2021 18:41

  Hamsi kavşağa çıktı ifadesi hamsi bolluğu olduğu, hamsinin mahalle aralarında ucuza satıldığı zamanlarda kullanılan bir ifade değil mi.

Resmi İlanlar

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız